Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tıp Fakülteliler beyaz önlük giydi

Tıp Fakülteliler beyaz önlük giydi
17 Mart 2015 - 0:06

Genel

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bu sene kazanan 85 öğrenci, törenle beyaz önlüklerini giydi.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencileri törenle beyaz önlük giydiler. Törende 85 öğrenci Tıp Andı içti. Fakülteyi yüksek puanlarla  kazanan ilk 3 öğrenciye önlüklerini; Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir giydirdi.

Tıp Fakültesini birincilikle kazanan Hüseyin Hamza Karagöz’ün konuşmasının ardından, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tevfik Yavuz ile BAÜ Rektörü ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kerim Özdemir açılış konuşmalarını yaptılar.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Yaman, öğrencilerden Hüseyin Hamza Karagöz isimli öğrencinin; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayşe Oturak isimli öğrencinin ve BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de, Zeynep Betül Sezginal isimli öğrencinin önlüklerini giydirdiler ve eğitim-öğrenim hayatlarında başarı dilediler. Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen törene, fakülte öğretim üyeleri ve diğer protokol üyeleri kadıldılar. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.