Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tıraş makinesi mi, jilet mi?

Tıraş makinesi mi, jilet mi?
231
15 Nisan 2018 - 12:55

Remington uzmanları, doğru ürün seçiminin önemi ve tıraş rutininiz için en doğru ürünü seçmenize yardımcı olacak ipuçlarını sizler için bir araya getirdi. Günümüzde bakımlı ve kusursuz bir görünüme kavuşmak, artık erkekler için de önemli bir konu. Doğru ürün tercihi ise, istenilen sonuca ulaşabilmek için büyük önem taşıyor. Yanlış ürün seçimi; kıl dönmeleri, kesikler, jilet yanmaları ve enfeksiyonlar gibi istenmeyen sonuçlar oluşmasına sebep olabilir. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için ise, cilt yapısının yanı sıra sakal yapısına da uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

 

Tıraş makinesi uzun vadede tasarruf sağlıyor

Tıraş makineleri, jiletlere oranla sakalları daha hızlı bir şekilde tıraş ederler. İnce veya kalın, kıvırcık veya düz her türlü sakal türüne uygulanabilen tıraş makineleri, aynı zamanda cildin üzerinden kayarak uygulandığı için, aynı noktanın üzerinden bir kez geçerek istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Jiletlere oranla daha ağır olsalar dahi, elektrik olan her yerde kullanılabilme avantajını da kullanıcılarına sunuyor. Herhangi bir köpük, jel, sabun ve su olmaksızın sakallarınızı kesmenize yardımcı olan tıraş makineleri, daha pratik çözümler olarak öne çıkıyor.

 

Jilet ile ıslak veya

köpüklü tıraş sunuyor

Tıraş makinelerine göre daha uzun ve daha uğraş gerektiren bir sürece sahip olan jiletler ise, ıslak, kuru ve köpüklü kullanım seçenekleri sunuyor. Başlıkları kolaylıkla ve düşük maliyetler karşılığında değiştirilebilen jiletler, tıraş makinelerine oranla uzun vadede daha büyük bir maliyet yükü oluşturuyorlar. Jiletler, sadece köpük, jel veya sabunlar ile kullanılabiliyor. Ancak kuru tıraş sunmaması, kullanım alanlarının banyolar ile sınırlı kalmasına sebep oluyor. Tüm bunların yanı sıra, tıraş makinelerine oranla kesikler, kıl dönmeleri ve jilet yanmalarının görülme olasılığı, jiletlerde çok daha yüksek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.