Balıkesir Merhaba Gazetesi

TKDK DAN YENİ ATAK YENİ DESTEK

TKDK DAN YENİ ATAK YENİ DESTEK
12 Kasım 2014 - 0:12

Genel

AB standartlarında modern tarım ve hayvancılık işletmeleri kuruluyor

 

**TKDK Balıkesir İl Müdürü Mesut Filizciler desteklemeler konusunda proje çağrılarına çıkıldığını söyledi.

 

**Mesut Filizciler13. çağrı dönemi için ayrılan bütçeden önemli bir payın Balıkesir’e kazandırılması için faaliyetlerin yoğunlaştırıldığını söyledi. İl Koordinatörlüğü olarak üreticilerimizi  çiftçileri, yatırımcıları ve girişimcilerimizin proje yapmasını istiyoruz’ dedi.

 

**Müdür Filizciler ‘Kurumumuz 12. çağrı döneminde 140 projeyi onaylayarak 112 milyon 543 bin TL tutarında yatırım kazandırdı, 54 milyon liralık hibe desteğinde bulundu.’

 

TKDK Balıkesir Koordinatörlüğü, 13. dönem için çağrıda bulundu.

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK), IPARD Programı hibe fonları ile Balıkesir’de  AB standartlarında yeni ve modern işletmelerin kurulmasına aracı olmaya devam ediyor. Verilen destekler ile kırsal alanda ki üreticilerin gelir düzeyinin yükselmesi, gelir dağılımının iyileşmesi, doğal kaynakların korunarak kullanılması ve zenginliklerin tüm tarımsal kesime yansıtılması amaçlanıyor.

Ayrıca projelendirilen yatırımlarla söz konusu sektördeki tesislerin insan sağlığı, hayvan sağlığı ve refahı, gıda güvenliği ve çevre güvenliği bakımından Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesi hedefleniyor.

 

140 PROJE ONAYLANDI

2012 yılı Ocak ayı itibariyle proje kabulüne başlamış olan TKDK Balıkesir il Koordinatörünün, 2014 mart ayında sonlanan 12. Çağrı ilanı sürecine kadar yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde toplam 140 projeyi onayladığı açıklandı. Kurum, bu projelerle ilimize yaklaşık 112 milyon 543 bin TL tutarında yatırım kazandırmış olup, 54 milyonluk hibe desteğinde bulunduğu açıklandı. Kurum desteklerinden memnun kalan, yapılan ödemelerde kurum tarafından hiçbir gecikme yaşamayan proje sahipleri ise dönem dönem ikinci projelerini hazırladıkları belirtildi.

 

GİRİŞİMCİLERE ‘PROJE YAPIN’ ÇAĞRISI

TKDK Balıkesir İl Koordinatörlüğü, .13. çağrı dönemi için ayrılan bütçeden önemli bir payın Balıkesir’e kazandırılması için faaliyetlerini yoğunlaştırarak devam ettirdiği belirtilen İl Koordinatörlüğü,  çiftçileri, yatırımcıları ve girişimcileri proje yapmaya davet etti. Başvurular 12 Ocak 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, kabul edilmeye başlanacak, 10 Şubat 2015’ saat 21:00’da son bulacak. Ayrıntılı bilgiler;Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu-Balıkesir İl Koordinatörlüğü Paşaalanı Mah. A.Gaffar Okkan Cad. No:53  Balıkesir adresinden ve 444 85 35 nolu ylardım masası telefonundan edinilebilecek. HABER:DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.