Balıkesir Merhaba Gazetesi

TKDK EĞİTİMLERİ BAŞLADI  

TKDK EĞİTİMLERİ BAŞLADI  
28 Nisan 2015 - 8:51

Genel

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, kurumdan Hibe almış ve alacak olan işletmelere  “işletmelerin sürdürülebilirliği ” eğitimlerinin açılış programı İl koordinatörlüğü binasında yapıldı. Bugün başlayacak olan eğitimler Balıkesir Merkez ve Havran ilçesi olmak üzere iki ayrı noktada düzenlenecek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen projeler kapsamındaki hibe almış ve alacak olan potansiyel faydalanıcılara yönelik “ İşletmelerin sürdürülebilirliği” eğitimleri düzenleyecek. TKDK İl koordinatörlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen Açılış programına Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İl Tarım Müdürü Zekeriyya Erdoğdu, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve TKDK Balıkesir il koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü ve işletme sahipleri katıldı.

Geçtiğimiz hafta 14’ncü çağrı ilanına çıkan TKDK, önceki ilan dönemlerinde hibe verdiği ve verecekleri potansiyel işletmeler için 28-29-30 Nisan tarihlerinde eğitimler düzenleyecek. IPARD-1 programı kapsamında hibe almış projelerin, uygulanması ve sürdürülebilirliğiyle alakalı yapılacak eğitimler iki ayrı noktada gerçekleşecek. ‘ Tıbbi-Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ hakkında hibe almış ve alacak potansiyel faydalanıcılara yönelik yapılacak eğitim TKDK Balıkesir il koordinatörlüğü toplantı salonunda yapılacak. ‘Arıcılık’ hakkında Hibe almış ve alacak potansiyel faydalanıcılara yönelik yapılacak eğitimse Havran Ziraat odasında gerçekleştirilecek. SAMET AYDIN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.