EkonomiGündemTürkiye Gündemi

TMO Ürünleri PTTAVM ile Yurt Dışına Açılıyor

PttAVM ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) arasında imzalanan protokolle, TMO ürünleri yurt dışı pazarlara sunulacak

TMO Ürünleri PTTAVM ile Yurt Dışına Açılıyor

PttAVM ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) arasında imzalanan protokolle, TMO ürünleri yurt dışı pazarlara sunulacak

PttAVM ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) arasında imzalanan yeni protokol ile TMO ürünleri artık yurt dışı pazarlarda da satışa sunulacak. PttAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, AA muhabirine verdiği demeçte, Türkiye’nin teknoloji ve tarım gibi sektörlerdeki gücünü artırmak amacıyla her türlü desteği sağladıklarını belirtti.

Pttavm Ve Tmo Isbirligiyle Turk Urunleri Yurt Disina Aciliyor 2
Tmo Ürünleri Pttavm Ile Yurt Dışına Açılıyor

Türk Çiftçisinin Ürünleri Dünya Pazarında

Çevikoğlu, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri, TMO, Fiskobirlik ve Çaykur gibi kuruluşların ürünlerini doğrudan vatandaşa ulaştırdıklarını ifade etti. TMO’nun pirinç, nohut, yeşil mercimek, fındık ve kuru meyve gibi ürünlerine yoğun talep olduğunu belirten Çevikoğlu, bu ürünlerin artık yurt dışında da satılacağını duyurdu.

Pttavm Ve Tmo Isbirligiyle Turk Urunleri Yurt Disina Aciliyor 1

İşbirliği Genişletiliyor

Çevikoğlu, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile yapılan görüşmede işbirliğini daha da geliştirme kararı aldıklarını belirtti. Bu işbirliğiyle TMO’nun elindeki ürünlerin PttAVM üzerinden yurt dışına satılacağını ve yerli üreticilerin hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı ülkelerle ihracat yapabileceğini söyledi. Çevikoğlu, “Dünyanın bir ucu Kanada’dan Avustralya’ya, ABD’den Norveç’e her noktaya ulaşma imkanımız var. Çin’den sonra e-ticaret üzerinden en fazla ürün satan ülke Türkiye’dir. Bunu iyi değerlendirmeliyiz,” dedi.

Pttavm Ve Tmo Isbirligiyle Turk Urunleri Yurt Disina Aciliyor 3

Çiftçilere Destek

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2019’dan bu yana PttAVM üzerinden ürünlerinin satışının yapıldığını hatırlatarak, çiftçilerin ürünlerini halka en uygun fiyatla ulaştırmak için çalıştıklarını vurguladı. Güldal, “PttAVM ile işbirliğimizi genişleterek devam ettiriyoruz. Arz fazlası ürünlerimizi PttAVM aracılığıyla yurt dışına satacağız,” dedi.

2024 Mayıs Ayı Sanayi Üretim Endeksi Düşüşte

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu