Balıkesir Merhaba Gazetesi

TOPLU TAŞIMA’DA ENGELLİ GİRİŞİ BULUNAN OTOBÜSLER OLACAK

TOPLU TAŞIMA’DA ENGELLİ GİRİŞİ BULUNAN OTOBÜSLER OLACAK
04 Kasım 2014 - 0:16

Genel

**Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, geçtiğimiz günlerde halk otobüslerinde yapılması planlanan modernizasyon çalışmaları kapsamında araç tanıtımını yapmıştı.

**Kent içindeki ulaşımı daha konforlu ve güvenli hale getirecek, çevre dostu ve engelli vatandaşların sorunsuz ulaşımını sağlayacak otobüsler geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna tanıtılmıştı.

**Balıkesir’e kazandırılması düşünülen engelli girişi bulunan otobüsler Balıkesir’de yaşayan engelli vatandaşların toplu yaşam alanlarında hayatını kolaylaştıracak.

Balıkesir’e kazandırmak için girişimlerinin başlatıldığı bilinen ve geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan engelli girişi bulunan otobüsler için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Kısa zaman içerisinde Balıkesir’e kazandırılması düşünülen otobüsler toplum taşıma merkezindeki yerlerini alacak.

Başkan Uğur, Toplu Taşıma Merkezi’nde gerçekleştirilen araç tanıtım töreninde Ankara, İstanbul gibi büyükşehir belediyelerin tercih ettiği araç hakkında bilgi aldı. Tanıtımda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Hafif Raylı Sistemler Daire Başkanı Metin Ermiş ve şirket temsilcileri yer aldı. Şirketin Satış Yöneticisi Baybars Dağ, yerli sermaye tarafından üretilen aracın özellikleri ve donanımları hakkında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a bilgi verdi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur ve ilçe belediye başkanları tanıtım amacıyla Balıkesir’e getirilen araçla şehir içinde tur attı.

Otobüs tanıtımında engelli vatandaşlarla da karşılaşıldı. Yol kenarında bekleyen engelli bir vatandaş otobüsü denedi. Tanıtım amacıyla denenen otobüsü daha ergonomik ve engelliler için uygun olduğunu ifade eden engelli vatandaş, otobüsün bu şekilde olması hayatımızı kolaylaştırır’dedi. Balıkesir halkına ulaşımda daha kaliteli hizmet vermek istediklerini kaydeden Başkan Uğur ise, “ Balıkesir’deki halk otobüslerini yenileyeceğiz. Bu yeni otobüsler engellilere uyumlu, klimalı, her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığı araçlar olacak. Balıkesirli hemşerilerimiz daha rahat seyahat etsinler. Bu otobüsler Ankara’da İstanbul’da kullanılıyor. En kısa zamanda bizde araçlarımızı yenileyeceğiz ve Balıkesirlilerin hizmetine sunacağız” dedi. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.