Balıkesir Merhaba Gazetesi

TORBA YASA KOLAYLIK BORCUNUZU ÖDEYİN

TORBA YASA KOLAYLIK BORCUNUZU ÖDEYİN
06 Kasım 2014 - 0:08

Genel

Balıkesir Terziler Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Kazım Avcı, Torba Yasa’nın borcu olan esnafa kolaylık sağladığını belirterek ‘üyelerimiz mutlaka faydalansınlar’ dedi.
Yapılandırılan borçlarını peşin ödeyenler sadece anaparayı ödeyecekler diyen Başkan Avcı taksitlendirilerek te ödemelerin yapılabileceğini belirtti. Torba Yasada ödeme süresi, sağlık sigortası borçları için 8 ay diğer borçlar için ise 4 ay olarak belirlendiğini hatırlatan Avcı, “Bu durumda 4 ay ve 8 aylık süreler 1 Ekim 2014 den başladığı için Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları için 8 ay 1 Haziran 2015 tarihinde diğer borçlar için ise 2 Şubat 2015 tarihinde dolacak.

Bu tarihlerden sonra sağlanan imkânlar çerçevesinde borç ödemesi yapılamayacak” dedi. GSS prim borcu hariç diğer borçların bu madde hükümlerine göre hesaplanan tutarının ilk taksit ödeme süresi içinde tamamen ödenmesi hâlinde, bu tutara bu maddenin yayımlandığı tarihten ödeme tarihine kadar geçen süre için herhangi bir faiz uygulanmayacağını dile getiren Avcı, “GSS prim borcu aslının ilk taksit ödeme süresi içinde tamamen ödenmesi hâlinde ödeme tarihine kadar hesaplanan gecikme cezası ve gecikme zammı tahsil edilmeyecek” ifadelerini kullandı. HABER FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.