Balıkesir Merhaba Gazetesi

TRUMP AVRUPA TÜRKİYE

TRUMP AVRUPA TÜRKİYE
Nursima Akyürek
Nursima Akyürek( [email protected] )
22
31 Ekim 2018 - 8:22

Geçtiğimiz günlerde, Trump Meksika’yı tehdit etmişti (nakit yardımların kesileceği ile ilgili)ardından Meksika ilk kez sığınma talebini kabul etti.

Daha sonra, Brezilya Devlet Başkanlığına seçilen Sosyal Liberal Partinin adayı aşırı sağcı olarak bilinen Jair Bolsonaro’yu arayarak, tebrik etti. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders telefon görüşmesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Amerika’nın Rusya ile ilişkileri nasıl diye bakacak olur isek Rusya Parlamentosu alt kanadında Duma’nın, Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD Başkanı Donald Trump’ı, “Hiç kimseden ekonomik yardım istemiyoruz” diye yanıtladığının ardından Donald Trump ‘ın nasıl bir tepki vereceğine ilişkin aklımda bazı soru işaretleri bulunmakta.

Donald Trump’ın Türkiye ile eknomi durumu ne olacak? Rusya Türkiye’ye maddi bir destekte bulunacak mı ? Ya da Donald Trump ‘ın aklında bakalım neler var. Avrupa Türkiye-ABD ilişkisini önemsiyor mu? Hepimiz yakın bir zamanda öğreneceğiz. (Ben o şekilde umuyorum).

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.