Gündemİlçe Haberleri

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Susurluk’ta

Susurluk Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, bilim ve eğitimin çeşitli disiplinlerini bir araya getirerek öğrencilere ilham veren bir etkinlik gerçekleştirdi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Susurluk’ta

Tubitak 4006 Bilim Fuari Susurlukta 1
Tübi̇tak 4006 Bilim Fuarı Susurluk’Ta

15 Farklı Proje Sergilendi

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Susurluk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılarak, 15 farklı proje hakkında öğrencilerin sunumlarını dinledi. Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Yabancı Dil ve Psikoloji gibi geniş bir yelpazedeki projeler, öğrencilerin bilgi birikimlerini artırmanın ötesinde kritik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine olanak sağladı.

Tubitak 4006 Bilim Fuari Susurlukta 2

“Okullarımız bilim ve eğitim alanında önemli adımlar atıyor”

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, “Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin bilime olan ilgisini artırmanın yanı sıra, onları geleceğin bilim insanları, mühendisleri ve araştırmacıları olarak yetiştirmek için gerekli motivasyonu ve yönlendirmeyi sağlıyor. Okullarımız bu başarılı çalışmalarıyla öğrencilerimizin akademik ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak, bilim ve eğitim alanında önemli adımlar atıyor.” şeklinde konuştu.

Tubitak 4006 Bilim Fuari Susurlukta 3

Haber: Bülten

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Basketbol Turnuvası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu