TeknolojiEğitim

TÜBİTAK TEYDEB Balıkesir’de Toplandı

TÜBİTAK TEYDEB ve Balıkesir Teknokent işbirliğiyle düzenlenen 'Türkiye'de Ar-Ge ve Bilimsel Araştırma' semineri, teknoloji ve inovasyonun kalbinin attığı bir buluşmaya dönüştü.

TÜBİTAK TEYDEB Balıkesir’de Toplandı

Balıkesir Teknokent’in ev sahipliğinde düzenlenen ve TÜBİTAK TEYDEB, Varaka Kağıt Sanayi ve Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye’de Ar-Ge ve Bilimsel Araştırma” başlıklı seminer, ilgi çekici bir etkinlik oldu. Seminere, Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri, Ar-Ge merkezleri, Balıkesir Teknokent firmaları, Sanayi İl Müdürlüğü temsilcileri ve çok sayıda sektör profesyoneli katıldı.

Tübi̇tak Teydeb Balıkesir'De Toplandı
Ar-Ge Ve Bilimsel Araştırma Semineri Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Seminerin açılışını Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Doğdubay yaptı. Ardından Varaka Kağıt Sanayi’nin Ar-Ge Direktörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir’in sunumları takip etti. Etkinliğin önemli bir bölümünü TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek’in “TÜBİTAK TEYDEB Destekleri” konulu sunumu oluşturdu. Katılımcılara sağladığı değerli bilgiler nedeniyle Dr. Hasan Selçuk Selek’e teşekkür edildi.

Tübi̇tak Teydeb Balıkesir'De Toplandı
Varaka Ve Balıkesir Teknokent’Ten Stratejik İşbirliği

Seminer, Türkiye’de Ar-Ge ve bilimsel araştırmanın önemine vurgu yaparak, katılımcıların sektörel işbirlikleri ve yenilikçi projeler geliştirme konusundaki bilgi ve deneyimlerini artırmayı amaçladı. Balıkesir Teknokent’in bu tür etkinliklerle Ar-Ge ve inovasyon ekosistemine katkı sağlaması bekleniyor.

Haber: Bülten

Balıkesir’de Asya’nın Göstergeleriyle Buluşuldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu