Balıkesir Merhaba Gazetesi

TÜBİTAK’TA BALIKESİR RÜZGARI

TÜBİTAK’TA BALIKESİR RÜZGARI
26
14 Mart 2019 - 15:42

“TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 40 tanesi Balıkesir’e ait.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve temel amacı gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettikleri konuları araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere yenilikçi ve özgün çözümler üretebilmelerine katkıda bulunmak olan “TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda öğrenciler biyoloji, coğrafya, fizik, kimya, matematik, değerler eğitimi, tarih, Türkçe, yazılım ve teknolojik tasarım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile yarıştılar. Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 40 tanesi Balıkesir’e ait.

“HEDEFİMİZ DÜNYA İLE YARIŞMAK”

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 40 tanesinin Balıkesir’imize ait olması bizler için büyük bir gurur. Bize bu gururu yaşatan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize ve AR-GE Birimizin değerli çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum. Bakanımız Ziya Selçuk’un Balıkesir’i ziyaretlerinde ifade etmiş oldukları üzere Balıkesir’in hedefi artık Türkiye ile değil dünya ile yarışmak. Zira bizim dünya ile yarışabilecek okullarımız, dünya ile yarışabilecek öğrencilerimiz var. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, eğitimi bu şehrin birinci ve en öncelikli meselesi haline getiren Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’ya da bir kez daha teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.