Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tüm “Eğitimcilerin Aşısı Nerede?”

Tüm “Eğitimcilerin Aşısı Nerede?”
23 Mart 2021 - 14:46

Tüm “Eğitimcilerin Aşısı Nerede?”

25-26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm , “Eğitimciler Görevinin Başında Aşı Nerede…”Diye Sordu.

Tüm Yaptığı Yazılı Açıklamada “Yüz Yüze Eğitim Sürecinin Başlamasının Ardından Öğretmenlere De Aşı Yapılma Süreci Şubat Ayından Bu Yana Gündemde Gündem De Olmasına Ama Ortada Ne Yazık Ki Aşılama Yapacak Bir Aşı Yok ”Dedi.

Aşı Takvimi Belirsizliğini Koruyor

Mart ayının sonuna gelinmesine rağmen eğitimcilerimizin aşılama takvimi hala belirsizliğini koruyor diyen Tüm, “Her gün biraz daha puan kaybeden Akp iktidarı aşılama konusunda da sınıfta kalmıştır.Bu şekilde hem öğretmenler, hem öğrenciler, hem de veliler büyük risk altındadır. Bu konudaki ihmalkarlığı ve ayrıca acı tabloyu Eğitim Sen 5-12 Mart tarihleri arasında yüz yüze eğitimde yaptığı bir araştırma ile gözler önüne seriyor. “dedi.

Eğitim Sen’in Araştırması

“Sendikanın yaptığı araştırmaya göre 33 il, 82 ilçe ve 10 köy okulunda, 5-12 Mart tarihleri arasında pozitif tanı konulan, temaslı olan ve karantina altına alınan toplam öğretmen, öğrenci ve ayrıca personel sayısı 432 kişi olarak belirleniyor. Tabloya göre, 2 eğitim emekçisini de koronavirüsten dolayı kaybediyoruz.

Gerekli önlemler alınmadan başlanan yüz yüze eğitim süreci de hastalığın bizlere hızla yayıldığını açıkça gösteriyor.”

“Kongreyi Kınıyorum”

“Ayrıca böylesi büyük bir kriz döneminde yayılım hızını ve salgının ölümcül boyutunu da göz önüne aldığımızda sayın Cumhurbaşkanının insanlarımıza örnek olması gerekirken salonları Lebalep doldurup kongre yapmasını esefle kınıyorum. Çünkü her konuşmasında  “hayat eve sığar”, “herkes kendi ohal” ini ilan etsin, “evde kal” gibi sözler sarf eden Cumhurbaşkanının önlem almak yerine öneri sunması da akıl tutulmasından öteye geçmiyor…Ama ne yaparlarsa, yapsınlar, zalimin zulmü arttıkça sonu yakınlaşır. Bizim yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen geleceğe dair umutlarımız artarak büyüyor..Birlik ve beraberliğimizi büyüterek bu salgından da bu iktidardan da ayrıca kurtulacağımıza inancım tamdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.