EkonomiGündemTürkiye Gündemi

Tüm Gözler Temmuz Ayında: Ara Zam Olacak Mı?

Çalışanların yüzde 52’si ara zam olmazsa iş değiştirmeyi düşünüyor, işverenlerin ise yüzde 43’ü ara zam yapmayı planlıyor.

Tüm Gözler Temmuz Ayında: Ara Zam Olacak Mı?

2024 yılının ilk yarısı geride kalırken, çalışanların gözü temmuz ayında yapılması beklenen ara zamma çevrildi. Bir iş bulma platformu olan Eleman.net’in gerçekleştirdiği anket, hem işverenlerin hem de çalışanların zam beklentilerini ortaya koydu. Ankete göre, çalışanların yüzde 52’si ara zam yapılmazsa iş değiştirmeyi düşünüyor. İşverenlerin ise yüzde 43’ü ara zam yapmayı planlıyor.

Tüm Gözler Temmuz Ayında: Ara Zam Olacak Mı?
Türkiye Gündemi

Eleman.net’in yaptığı anket sonuçları, çalışanların büyük çoğunluğunun zam beklentisi içinde olduğunu gösteriyor. Ankete katılan çalışanların yüzde 82’si, asgari ücrete zam yapılması gerektiğini düşünüyor. Özel sektör çalışanlarının da ara zam beklentisi oldukça yüksek. Temmuz ayında maaşına yüzde 50 zam bekleyenlerin oranı yüzde 51 iken, yüzde 37 oranında zam bekleyenlerin oranı yüzde 30 olarak belirlendi.

Ankete göre, “Zam yapılmazsa yeni iş ararım” diyenlerin oranı yüzde 52. İşverenlerin yüzde 42’si ara zam yapmayı planlarken, zam yapmayacağını belirten şirketlerin oranı yüzde 35. Şirketlerin yüzde 23’ü ise henüz kararını vermiş değil.

Tüm Gözler Temmuz Ayında: Ara Zam Olacak Mı?
Ara Zam Bekleniyor

 

Haber: Bülten

Pazarcı Esnafının Sorunları Meclise Taşındı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu