Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tüm şehre bisiklet yolu geliyor

Tüm şehre bisiklet yolu geliyor
13 Ekim 2014 - 10:48

Genel

bisiklet yoluKaresi Belediyesi’nin Karesi Kültür ve Sanat Günleri  etkinliklerinin üçüncü gününde, ‘Amatör Spor Haftası’  kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile  birlikte düzenlediği “Bisikletle Her Yere etkinliği” yapıldı.

ETKİNLİĞE katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ile birlikte spor kıyafetlerini giyerek bisiklet sporuna katılan vatandaşlarla beraber pedal çevirdi.
Adnan Menderes Mahallesi’ndeki pazar yerinden startı verilen etkinliğe; Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan, Türkiye Bisikletçiler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz ve yaklaşık 300 bisikletçi katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bisiklet sürme etkinliğinde bisiklet yolu konusu geçince Yücel yılmaz, bu talebi mutlaka değerlendireceklerini, yapacakları çalışmaların arasında şehirde bisiklet yolu düzenlemesinin de bulunduğunu kaydetti. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, halktan talep gelmesi halinde bisiklet yollarının yapımına başlayacaklarını söyledi. Başkan Yılmaz, “Bu, belediye yaptı oldu gibi bir konuda değil, bizlere destek olmanız, talepte bulunmanız lazım. Biz yollarda sizleri görmek istiyoruz. Karesi Belediyesi olarak Altıeylül Belediyesi ile görüşüp, Büyükşehir’in de desteğiyle, Balıkesir il merkezinde bisikletlilere ulaşım kolaylığı sağlayacak tüm altyapı çalışmalarına başlayıp, 8 ayda bitirmeyi planlıyoruz” dedi.
Türkiye Bisikletçiler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz da Balıkesir’i bisiklet dostu bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin çalışmalarından övgüyle söz eden Suyabatmaz, “Bisikletçiler olarak çok şanslıyız ki böyle bir vizyona sahip başkan ve ekibi var. Karesi’de bu konuda kararlı olduklarını görüyorum. Potansiyel var, sadece taşların doğru yerlere yerleştirilmesi gerekiyor. Burada dünyaya örnek gösterilecek bisiklet dostu bir kent yaratmak konusunda bir hareket başladığına inanıyorum. Karesi’de yapılabilecek çok şey var. Çok kısa zamanda bunu hayata geçirmek mümkün” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.