Balıkesir Merhaba Gazetesi

AŞURE HAYRI

AŞURE HAYRI
15 Kasım 2014 - 0:03

Genel

TÜMSİAD,BEŞİR DERNEĞİ VE SEMERKANT ORTAKLIĞINDA AŞURE HAYRI

Semekant çatısı altında, Beşir Derneği ,Tümsiad ortaklığında düzenlenen aşure hayrı dün 7 noktada halka dağıtıldı.

Tümsiad başkanı Eşref Koçak aşure hayrı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ‘şehrimizin 7 noktasında muharrem ayı nedeni ile aşure ikramı gerçekleştiriyoruz. Kazanlarımızda 15bin kişilik aşure hazırlattık dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure hayrında yağmur altında dağıtımı yapılan aşureler kaldırımlarda bulunan boşluklarda yendi. Ali Hikmet paşa ve Paşacami bahçesinden aldığımız görüntülerde Cuma namazı sonrası dağıtımı yapılan aşure ikramında vatandaşlar ikramdan memnun olduklarını belirttiler. Tümsiad başkanı Eşref Koçak aşure hayrı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ‘şehrimizin 7 noktasında muharrem ayı nedeni ile aşure ikramı gerçekleştiriyoruz.

Paşa cami, Alihikmetpaşa meydanında ve şehrimizin belirli noktalarında. Biliyorsunuz ki Bakanlık kurulundan onay almış iki derneğimiz aynı zamanda bu dernekler.15 bin kişilik hazırlanan kazanlarda aşurelerimizi bugün vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Birlik ,kardeşlik tesisi üzerine kurulmuş bir çalışmayla etkinliklerimiz sürecek’ dedi. HABER:FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.