Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tuncay Irmak: ‘Sözat sözünü tutmadı’

Tuncay Irmak: ‘Sözat sözünü tutmadı’
29 Ocak 2015 - 0:03

Genel

Saza niye gelmedin?
CHP Karesi İlçe Başkan Tuncay Irmak, dayanışma gecesinde saz alan Sözat’ın 1.700 TL’lik parayı ödemediğini söyledi.

13 Aralık 2014 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen partililerle tanışma ve dayanışma yemeğinde, partiye maddi destek sağlamak için açık arttırmada satılan saz parasını Sami Sözat’ın ödemediğini söyleyen Tuncay Irmak “Saz için 1.700 TL ile en yüksek fiyatı veren Sami Sözat, sazı ilçe başkanlığına armağan etti. Ücreti almak için arkadaşlarımız Sami Bey’e gittiler ama vermek istemedi. ‘Ben 1.700 lira değil 100 lira diye anladım. O kadar para veremem’ demiş” açıklamasını yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkan’ı Tuncay Irmak seçim çalışmaları ile ilgili MERHABA’ya konuştu.

 ‘DEMOKRASİ ŞÖLENİ DÜZENLEYECEĞİZ’
15 Şubatta Karesi AVM’de şölen düzenledik. Çeşitli etkinliklerin düzenleneceği Demokrasi Şenliğine bütün üyelerimizi bekliyoruz. Adaylarımız kendilerini tanıtacağı, halk oyunlarının oynanacağı, birlik ve beraberliğin şöleni olacak. Üyelerimiz davetiyelerini partimizden alabilirler. Ücretsizdir. Şölenimizin Karesi için bir başlangıç olduğuna inanıyoruz.  Birliktelik mesajı vermek amacımız. Aday adaylarımızın üyelerimizle kaynaşması, soruların cevaplandırılması içinde bir ortam olacak.

Biz üyelerimiz yönetimimiz olsun koşulsuz olarak ön seçimi destekliyoruz. Umut ediyoruz ki bu isteğimiz sonuç bulur. Bunun daha heyecan vereceğini düşünüyorum. Hedefimizi 4–5 Milletvekili çıkartmak. Partimiz hakkında çeşitli dedikodular çıkıyor. Partide küskünlükler, çatlaklar zaman zaman olmuştur ama biz bunları aştığımızı düşünüyorum. Bu tarz dedikodulara inanılmamalı. Resmi bir açıklama yokken dedikodulara inanılmamalı. Kişisel dargınlıklar kırgınlıklar zaman zaman olmuş ama bunlar çok az sayıda. Dediğim gibi bunlar da aşılacak. Biz gençlerimiz olsun, kadınlarımız olsun, üyelerimizden umutluyuz. İyi bir çalışma ile dediğimiz gibi 4–5 Milletvekili çıkartacağımıza inanıyorum. Aday adaylarımız belli olduğunda çalışmalarımız daha da hızlanacak.
BELEDİYELERDEN HİÇKİMSE MEMNUN DEĞİL
Gezdiğimiz yerlerde bizim partimize üye olmayan ve onlara oy vermiş insanların ağızlarından duyduğumuz şey pişmanlık. Hiç kimse memnun değil. İlçelerde dahil hiçbir şey yapılmamasından şikayetçi insanlar. Büyükşehir olmamızla birlikte ilçe belediyelerimiz bir çivi bile çakamıyor diyebiliriz. Her şey Büyükşehir’in elinde. Şikayetler çok fazla. Büyükşehir’in destek değil köstek olduğunu söylüyorlar. Özellikle de CHP’li Belediyelere köstek olduklarını görüşmelerimizde anlıyoruz.

Bırakın bizim belediyelerimizi kendi belediyelerinde de yaptıkları bir şey yok. Bir su parası çıkarttılar ilk önce bindirdiler sonra indirdiler gibi oldu ama yine sonuçta yüzde yüz vatandaşın ödemesi gereken bir para çıktı. Faturalar vatandaşın belini büktü. Emeklimiz nefes alamıyor. Balıkesir’de emekli nefes alamazken, normal vatandaşlarda hava kirliliğinden nefes alamıyor. Güya doğalgazımız var ama merkez mahallelerde oturanlar akşamları ağzını yüzünü kapatmadan dışarı çıkamıyorlar. Ben Alihikmetpaşa Mahallesinde oturuyorum. Nefes almak çok zor. Doğalgaz her yerde döşeli ama insanlar yakmaya korkuyor.

Geçen seneye göre baktığımda yüzde 60–70 artmakta var. Partimize yardım almak için gelenleri sosyal yardımlaşmaya yönlendiriyoruz. Oradan da sadece kömür yardımı yapıldığını söylüyorlar. Verilen kömürlerde son derece kalitesiz olduğunu duyuyoruz. Kalitesiz kömürlerinde hava kirliliğine çok büyük etkisi var. Bu konuda keşke belediye bizde olsa Aydın Belediye Başkanımız Özlem Hanım gibi vatandaşa verilen kömürleri toplayıp yerine kaliteli kömür verebilsek. Ama vatandaşımızın yapacağı bir şey yok ihtiyacı olduğu için o kömürü almak zorunda.

Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkan’ı Tuncay Irmak,  göreve geldiği ilk günden bu yana çalışmaları sürdürdüklerini ve daha da azimle çalışacaklarını söyledi. Irmak, sözlerine şöyle devam etti; ”12.12.2014 tarihinde resmi yazımız gelerek ilçe başkanlığı görevine başladım. Daha öncede 2,5 ay kadar bekleme süresinde de başkanlık görevini yaptım. Eski İlçe Başkanımız Yaşar Evci’nin milletvekilliği adayı olması gerekçesiyle parti yönetiminden istifa etmesiyle bu konuma geldim. Daha önce bilişim sorumlusu olarak görev yapıyordum partide. Göreve geldiğimde sıcağı sıcağına Karesi Dayanışma Yemeği altında, bir yemek düzenledik. Bu yemekteki amacımız, Karesi üyelerimizin misafirlerimizin kaynaşması, buluşmasıydı. Yemeğimiz güzel geçti ve amacımıza ulaştık. Daha sonrasında arkadaşlarımızla görev dağılımını yaptık, arkadaşlarımıza mahalle sorumlulukları verildi. Her mahalle yönetim kurulu arkadaşlarımız tarafından ele alındı ve çalışmaları yapıldı.

Göreve geldiğim günden bugüne mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik ve etmeye devam ediyoruz. Mahalle muhtarlarımızın problemlerini sorunlarını dinliyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Aktif olarak muhtar ziyaretlerimiz devam edecek. Amacımız hepsine tek tek gidilecek. Mahalle bazında çalışmalara başlıyoruz. Üyelerimizin güncellenmesi için üyelerimizle telefonla olsun bire bir görüşmeler yaptılar ve görüşmelerimiz devam ediyor. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sandıklarımızı ayarlıyoruz. Sıkılmadık el, açılmadık kapı bırakmayacağız. Çalışmalarımızı mahalle bazında yürütmeye hızla devam ediyoruz.

Kadınlar kolumuzu kurmak üzereyiz. Kısa bir sürede onu da oluşturacağız. Gençlik Kollarımız çalışmalara devam ediyor. Gençlik kollarımızda İl Gençlik Kollarıyla beraber çalışıyoruz. Yönetim toplantılarımız devam ediyor, etkinliklerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Balıkesir Adliyesinde yapılacak olan Abdullah Cömert davasında da orada olacağız. Geçen dönemlerde özel günlerde basın açıklamasında bulunduk. Etkinliklere aktif olarak katılıyoruz. Üyelerimize mesaj yoluyla ulaşıyoruz. Şu anda 1600 ü geçmiş üyemiz bulunmakta. Seçim çalışmalarına başladık yani seçim startını verdik.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.