Balıkesir Merhaba Gazetesi

TURİZM CEZAEVİNDE

TURİZM CEZAEVİNDE
21 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Turizm haftası kutlama programının bir bölümü cezaevinde yapıldı, ama İl Turizm Müdürlüğü’nün programı ile duyurulan konferansı izlemeye giden gazeteciler içeri alınmadı.

Turizm Haftası konferanslar, sergiler, paneller ve halk oyunları gösterileri ile kutlanıyor. Hafta kapsamındaBalıkesir Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü salonunda da bir konferans olduğu duyuruldu, ama İl Turizm Müdürlüğü’nün gazetelere bildirdiği programda yer alan “Turizm Haftası ve Balıkesir’de Turizm Faaliyetleri” konulu konferansı izlemeye giden gazeteciler, cezaevi girişinden salona kadar gittiler, fakat salona alınmadılar.

Yetkililer, konferansın “cezaevinde kalan hükümlülere yönelik olduğu, konferansı izlemek için izin alınması gerektiğini” söylediler. Gazeteciler, cezaevinde turizm konulu bir konferansı duyunca ilginç olacağını düşünerek gittikleri cezaevinde gitseler de sonuç alamadılar.

Turizm Müdürlüğü’nün böyle bir durumun yaşanabileceğini dikkate almadan konferansı programa yazması, fakat tedbirini almaması cezaevi yönetimi ile turizm müdürlüğü arasında bir koordinasyonsuzluğu gündeme getirdi.

Biz de, konferansı izlemeye giderken, ‘cezaevinde turizm”’ ilginç olur dedik, ama “’Turizm cezaevinde’ izlenimi ile döndük.

cemil yurtman

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.