Balıkesir Merhaba Gazetesi

Turizm Fakültesi 40. yaşını kutluyor

Turizm Fakültesi 40. yaşını kutluyor
11 Mart 2015 - 0:02

Genel

İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulu (BİTYO) adıyla 1975 yılında kurulan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi, 40. kuruluş yıldönümünü üç gün sürecek bir programla kutlayacak.

Balıkesir Üniversitesi(BAÜ) Turizm Fakültesi 40. kuruluş yıldönümünü üç gün süren; kültür ve sanat etkinlikleri, bilimsel paneller, söyleşiler, halk oyunları gösterileri,  mezunlar buluşması, mezunlarla şehirde nostalji turu, gibi birçok etkinlikle kutlayacak.

Konuyla ilgili olarak dün, Fakülte Dekanı Prof.Dr. Cevdet Özdemir, Elit Asya Otel’de fakülte yöneticileri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek etkinlikler ve okulun gelişimi hakkında bilgiler verdi. Basın toplantısına BAÜ Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir de katılarak bazı soruları yanıtladı.

 BİNLERCE MEZUN VERİLDİ

Prof. Avcıkurt, okulun kuruluşundan bu yana geçen 40 yıllık süre içerisinde 6 bin 500 mezun verildiğini, okullarından mezun olanlar arasında sektörde çok iyi yerlere gelen öğrenciler bulunduğunu, BAÜ Turizm Fakültesi’nden mezun olup sektörde çok sayıda çalışan olduğunu, halen okulda bin 900 kadar öğrenci bulunduğunu, bu yıl 200 kadar yeni mezun vereceklerini belirtti. Dekan Avcıkurt, okullarının uluslararası projelere, AB projelerine en fazla öğrenci gönderen okul haline geldiğini, sektörle iyi bir iş birliği içinde olduklarını vurguladı. Prof. Avcıkurt, İstihdam ve Kariyer Günleri düzenleyerek, sektörle öğrencileri daha mezun olmadan buluşturduklarını dile getirdi.

KUTLAMALAR 27 MART’TA BAŞLIYOR

40. Yıl kutlamaları, 27 Mart 2015 Cuma günü başlayacak. İlk etkinlik; saat 10.30’da Öğrenci-Mezun buluşması olacak. Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda saat 14.00’De resmi açılış töreni yapılacak. Program, Konser, Protokol konuşmaları, 40. Yıl Teşekkür Belgelerinin verilmesi, Sergi Açılışı, Uygulama Mutfağı açılışı, Anı Defteri açılışı, Kantin etkinlikleri, Tiyatro gösterisi yapılacak ve ardından etkinliklerin ilk günü halı saha turnuvası ile sona erecek. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.