Balıkesir Merhaba Gazetesi

Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri Devam Ediyor

Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri Devam Ediyor
17 Nisan 2015 - 0:09

Genel

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri devam ediyor. Kutlama etkinlikleri Balıkesirlilere güzel anlar yaşattı.

Turizm Haftası kutlama etkinliklerinin ikinci gününde Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çeşitli etkinlikler düzenleyerek, Balıkesir’in kültürel değerlerini önplana çıkarmayı hedefliyor. Etkinliklerin İkinci gününde toplu taşıma merkezinde mehteran konseri, devrim Erbil Çağdaş sanatlar müzesinde kitre ve çorap bebek sergisi, Balıkesir üniversitesinde bir panel ve fotoğraf sergisi yapıldı.

Mehteran Takımı Gösterisi Büyük beğeniyle izlendi

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen program Balıkesirlilere güzel anlar yaşattı. Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un eşi Nurgül Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ ın eşi Mehtap Yılmaz programa katılanlar arasındaydı.

Kutlamaların ikinci gününde toplu taşıma merkezinde gerçekleştirilen Halk Eğitim Merkezi ‘Bizim Çocuklar’ mehteran takımı konseri Balıkesirlilere güzel anlar yaşattı. Farklı yaşlarda öğrencilerin bulunduğu mehteran takımı çeşitli parçaları seslendirirken, Arslan Sultanbekov’a ait olan “ Dombra ” adlı parçayı seslendiren grup dikkatleri üzerine çekti.

 Kitre ve çorap bebek sergisi

“Bizim Çocuklar” mehteran takımının gösterisi sonrası Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar merkezinde Kitre ve çorap bebek sergisi gerçekleştirildi. 100’ e yakın eserin sergilendiği programda çeşitli derneklerin ve okulların eserleri bulunuyor. Programın açılışında İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’ un eşi Nurgül Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz birlikte kurdele kestiler. Sergi Açılışında konuşan Mustafa Çaltı “ Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere

Altıeylül ve Karesi Belediyelerine yapılan çalışmalarda bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etkinlik kapsamında Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesinde  “Balıkesir de Turizmin Kültürel ve Sanatsal etkileri ” başlıklı bir seminer ve Balıkesir fotoğraf sanatçıları derneğinde karma fotoğraf sergisi düzenlendi. SAMET AYDIN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.