EtkinlikEğitimGündemTürkiye Gündemi

Türk Eğitim Sen “Eğitimcilerimiz İçin Acil Çözüm”

Türk Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Baki, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada eğitimciler ve şiddet konusu ele alındı. Şiddet son bulsun diyen eğitimciler öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Türk Eğitim Sen “Eğitimcilerimiz İçin Acil Çözüm”

Türk Eğitim Sen “Eğitimcilerimiz İçin Acil Çözüm” Türk Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Baki, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada eğitimciler ve şiddet konusu ele alındı. Şiddet son bulsun diyen eğitimciler öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Türk Eğitim Sen “Eğitimcilerimiz İçin Acil Çözüm” Baki “Şiddetin Nedenleri Var…”

Ahmet Baki, basın açıklamasında, eğitimde şiddetin giderek artmasında disiplin yönetmeliklerinin yetersizliği ve öğretmenlerin itibarının zedelenmesinin rol oynadığını belirtti. Eğitimcilerin ekonomik ve sosyal haklarının gasp edilmesi, şiddet olaylarına zemin hazırlıyor. Öğretmenlik mesleğinin mülakat, torpilli atamalar ve performansla değil, liyakatle yapılması gerektiğini vurguladı.

Turk Egitim Sen Egitimcilerimiz Icin Acil Cozum 1

Şiddete Karşı Çözüm Talebi Yinelendi

Türk Eğitim-Sen olarak, eğitimde şiddetin önlenmesi için birçok kez kanun teklifi hazırladıklarını dile getiren Ahmet Baki, özel eğitim kurumlarında çalışan eğitimcilerin de kamu görevlisi sayılması ve cezaların artırılması taleplerini yineledi. Ancak, bu taleplerin hala dikkate alınmadığına dikkat çekti.

Eğitimde Şiddet Yasası Talebi ve Çözüm Önerileri

Türk Eğitim-Sen’in talepleri arasında eğitimde şiddet yasasının çıkarılması, Türk Ceza Kanunu’nda eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ayrı bir suç tipi olarak düzenlenmesi ve Meclis Araştırma Komisyonu kurulması yer alıyor. Bunun yanı sıra, okullarda güvenlik görevlisi istihdamının artırılması ve kamera sistemlerinin kurulması gibi somut önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Turk Egitim Sen Egitimcilerimiz Icin Acil Cozum 2

Geleceğimizin Güvencesi Eğitimcilerin Can Güvenliği

Ahmet Baki, eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanması ve şiddetin önlenmesi için kamuoyunun ve yetkililerin duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin, geleceğimizi tehdit ettiğini ve bu sorunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini ifade etti.

Turk Egitim Sen Egitimcilerimiz Icin Acil Cozum 3

Toplumsal Bilincin Geliştirilmesi Şart

Ahmet Baki’nin basın açıklaması, eğitimde şiddetin ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Eğitimde şiddetle mücadelede hukuki düzenlemelerin yanı sıra toplumsal bilincin de geliştirilmesinin önemine dikkat çekti. Eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanması ve şiddetin önlenmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiği bir kez daha hatırlatıldı.

Eğitim İş “Şiddete Dur Demek ,İçin Buradayız!”

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu