Balıkesir Merhaba Gazetesi

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN MEB MÜDÜRLÜĞÜ’NE SİYAH ÇELENK

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN MEB MÜDÜRLÜĞÜ’NE SİYAH ÇELENK
03 Eylül 2014 - 0:04

Genel

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN MEB MÜDÜRLÜĞÜ’NE SİYAH ÇELENK

Türk Eğitim-Sen Başkanı Yılmaz Kuran ve sendika üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenledikleri eylemle seslerini duyurmaya çalıştı.

05

 

MEB yasası ve  çıkarılan yönetici atama yönetmeliği ile ilgili açıklama yapan Başkan Yılmaz Kuran MEB yasası ,yönetici atama yönetmeliği ile milli eğitim bakanlığı tarihindeki en büyük kadrolaşma. Paralel yapıyı tasfiye etmek için 4 yılını dolduran okul müdürleri, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları ve MEB’de üst düzey yöneticiler olmak üzere tam tamına 76 bin yöneticinin görevlerine son verildi. Ancak bu şekilde iktidarın MEB’de kendi paralel yapısını oluşturduğu görülmektedir. Puanlamalarda okul müdürlerinin ne mesai arkadaşları ile ilişkileri ne okula yaptığı katkılar ne aldığı ödüller ve üstün başarı belgeleri ne akademik kariyeri ne de uluslar arası düzeyde yayınlanan makaleleri bunların hiç birisi dikkate alınmamıştır. Tek seçenek yandaşlık olmuştur” dedi.

Sendikacılar kadrolaşmanın ve yönetici atama yönetmeliğine tepkilerini dile getirerek MEB Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktılar.

HABER DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

01

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.