Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türk halkının önünde hayati bir seçim var

Türk halkının önünde hayati bir seçim var
24 Mart 2015 - 0:04

Genel

Türkiye’nin hayati bir seçime hazırlandığını söyleyen Vatan Partisi İl Başkanı Ramazan Kurban, seçimin,  Türkiye’yi birleştirenler ile parçalamak isteyenlerin arasında geçeceğini iddia etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yürüttüğü açılım projesinin çıkmaza girdiğini, iktidarın çökmekte olduğunu, Türkiye’nin parçalanma sürecinin devam ettiğini vurgulayan Vatan Partisi İl Başkanı Ramazan Kurban, “Türk halkı hayati derecede önemli bir Seçime gidiyor. Bu Seçimde,  Türkiye’yi birleştirenler mi yoksa parçalamak isteyenler mi iktidar olacak?” sorusu ile gelinen noktayı ve 7 Haziran seçimlerinin önemini vurguladı.

Kurban, “AKP’nin yıkıldığını, açılımın da çıkmaza girdiğini gören ABD, bu seçimde Türkiye’nin önüne çok tehlikeli bir tezgah kurdu: Bu Tezgah;  HDP-PKK’nın barajı aşması kampanyası şeklinde yürütülüyor. Amaçları; yıkılan AKP’yi bu kez de  PKK’nın  barajı geçmesini sağlayarak ‘koalisyon hükümeti’ şeklinde yeniden iktidara taşımak istiyorlar.

AKP’nin tek başına iktidar olmasını engelleme gerekçesiyle PKK’yı destekliyorlar. AKP’nin sandalye sayısını azaltmak bahanesiyle bölücülere destek oluyorlar. HDP’nin barajı geçmesi için ortalığa düşenler, AKP’nin suç ortağı oluyor” dedi. ABD’nin Ortadoğu’da artık PKK’yı asıl müttefik olarak ilan ettiğini belirten Vatan Partisi İl Başkanı Ramazan Kurban, “ABD, asıl müttefikini bu kez AKP ile koalisyon kurması için Türkiye’ye tezgah kurdu. PKK barajı geçerse, AKP-PKK hükümeti kurulur. Anayasa’nın ilk 4 maddesi değiştir, Türk adı Anayasa’dan çıkarılır. Cumhuriyet temelinden yıkılır. Güneydoğu bölgemiz ‘Kürdistan Özerk Bölgesi’ olur” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.