EtkinlikGündemTürkiye Gündemi

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay: “İşçilerin Yeni Bir Anayasaya İhtiyacı Var”

İşçi Hakları ve Vergi Adaletsizliği Üzerine Önemli Mesajlar

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay: “İşçilerin Yeni Bir Anayasaya İhtiyacı Var”

İşçi Hakları ve Vergi Adaletsizliği Üzerine Önemli Mesajlar

Bursa’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde bir araya gelen binlerce işçiye seslenen TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, işçi hakları ve ülke gündemiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

1 Mayıs coşkusuna Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda toplanan işçiler, bayraklar eşliğinde metrelerce uzunlukta kortejler oluşturarak alanı doldurdu. Polis kontrolünde gerçekleşen etkinlikte, işçiler davul ve zurnalar eşliğinde halaylar çekerek günlerini kutladılar.

Turk Is Genel Baskani Atalay Isci Haklari Ve Vergi Adaletsizligi Uzerine 2

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, işçilerin çalışma hayatındaki merkezi rolüne dikkat çekerek, emeğin değerine vurgu yaptı. Atalay, işçilerin her alanda emeği olduğunu belirterek, hak ettikleri ücreti alamamanın ve yaşadıkları sıkıntıların adil olmadığını ifade etti. Vergi yükünün ağır olduğunu ve kıdem tazminatı gibi hakların düzeltilmesi gerektiğini belirten Atalay, Türkiye’nin durdurulabileceğini ve birlik olunduğunda güçlü bir ses olunabileceğini dile getirdi.

Atalay, yeni anayasa talebinde bulunarak işçilerin haklarının yasal düzenlemelerle güvence altına alınması gerektiğini vurguladı. Mahkeme süreçlerinin uzunluğuna ve örgütlenme mücadelesinin zorluklarına dikkat çeken Atalay, işçilerin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Turk Is Genel Baskani Atalay Isci Haklari Ve Vergi Adaletsizligi Uzerine 1

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay’ın konuşması, işçi hakları ve ülke gündemiyle ilgili önemli bir çıkış olarak değerlendirildi. Atalay’ın çağrısı, işçilerin hak mücadelesi ve ülke genelindeki adalet taleplerini yansıtan bir anlam taşıyor.

Balıkesir Belediye Başkanları 1 Mayıs Yürüyüşünde

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu