Balıkesir Merhaba Gazetesi

 TÜRK KUŞU UÇUŞA HAZIR

 TÜRK KUŞU UÇUŞA HAZIR
09 Ekim 2014 - 0:12

Genel

manset

 

THK Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Güzel,’ Gençler uçmak mı istiyor sahte uçuş sağlayan bonzai ile değil gelsinler gerçekten uçsunlar.Gençlerimizi cep telefonlarına,internetin tuzaklarına,uyuşturucuya kurban etmeyelim.Eğitim verelim, uçsunlar. Yatacakları yer,yiyecekleri yemek bizden yeter ki gerçekten uçmak istesinler’ dedi.

  Türk Hava Kurumunun güvenli ve başarılı öğrenci ve eğitmenlerinin ellerinden çıkan Türk Kuşu uçuşa hazır.Kendi ürettiğimiz uçağımızı uçuracağımız 29 Ekim yeni bir tarih, yeni bir başarıya imza olacak.Konuyla ilgili olarak,THK Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı Güzel’Kendi yapmış olduğumuz Türk Kuşu uçağımızı cumhurbaşkanımızın da refakati ile halkımıza vereceğiz.Uçuracağız.Pilotaj eğitimi almış olanlar, bu uçağa sahip olabilecekler.Taksi fiyatına mal oluyor bu uçaklarımız .Yaklaşık 150-200 bin dolar ve pilotaj eğitimi alan herkesin sahip olabileceği  Türk Kuşları hazır’ifadelerini kullandı.

THK ZİRVEDE

THK Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Güzel 17 senedir Balıkesir THK Balıkesir şube başkanlığı görevinin ardından, 5 yıldır denetleme kurulunda THK için her türlü faaliyete katılarak önemli çalışmalar yapıyor.Türkiye’nin ürettiği ve Türk Kuşu Olarak adlandırılan uçakları ile 29 Ekim’de halkla buluşacak Tük Kuşu ve THK ‘nun faaliyetleri hakkında MERHABA’ ya açıklamalarda bulunan İlhan Güzel, THK ‘nun altın çağını yaşadığını ve gelişmelerin ileri seviyede olduğunu söyledi.

Mart ayında devrettiğim görev sonrasında yurt içinde ve yurt dışında yaptığımız çalışmalara devam ediyoruz. THK Halkın verdiği destekle bugüne kadar gelmiş ve devletten bir kuruş almamıştır.

THK olarak en önemli gayemiz iyi bir havacı yetiştirmek. Havacılığa teşvik etmek ve yaşam tarzı haline dönüştürmek. Uçaklar yapmak. Daima ileriye gitmek ve havacılıkta en güzel hedeflere ilerlemek.

DSC_1543

THK ALTIN DEVRİNİ YAŞIYOR

1935 yılında Hava kuvvetlerinin temelini atan halk, ileriki zamanlarda politik tutumlar nedeni ile kurmuş olduğu uçak fabrikalarını kapattı.Politik nedenlerle  hava kurumu kendi içerisinde eğitim vermek için atılım yaptı.Kendi içerisinde eğitim merkezlerinde eğitim verme gayretini sürdürdü.Bunların içinde model uçak,amatör,planör, yamaç paraşütü gibi havacılık konularında ücretsiz eğitim vererek havacılığı aşılamaya çalıştı.Bu eğitimler kurban derilerinden elde edilen gelirle sağlandı. 2009 yılında değişen yeni yönetim kurulu ile, içinde bulunduğumuz politikacıların başbakan,cumhurbaşkanı ve meclisimizle birlikte açıkça söylüyorum ki bu değişim ve başarılar yakalandı.Altın devrimizi yaşıyoruz. Pilot yetiştirme kursları açtık. Profesyonel eğitim veriliyor ve PPL(Hususi Pilot Lisansı) dünyanın her yerine uçabilecek bir kabiliyet,eğitim verilmiş oluyor.Burada 200 öğrencimiz eğitimlerini şuanda almaya devam etmekteler.Şimdi yeni üniversitenin açılışında eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün,meclisin ve YÖK’ün büyük katkıları olmuştur.Atatürk’ün en büyük idealleri bunlardı. Önümüz açıldı.THK en büyük zirvesindeyiz.

 HAVACILIK TUTKUDUR AŞKTIR

THK Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Güzel,Balıkesirli gençler içinde çalışma yapılabileceğini model uçak yapımı olsun uçuş bilgileri olsun her konuda yardımcı olabilecekleri bilgisini vererek,yeter ki gençlerimiz istesinler dedi.Kilosu, sağlık durumu müsait olsun, yaş önemli değil 16 yaş  dahil havacılığa aşığım ben yeniden doğsam yeniden havacı olurdum 50 yıldan bu yana bu işin içindeyim.Havacılık tutkudur bir kere yakalanırsa aşk sevgidir başka bir şey düşünemezsiniz diyen Güzel, 8 km hızla giden harp okulundan çıkan F16 uçağında 20 yaşlarında biri öksürürse ölür.Fakat 13 yaşında model uçak yapımı ile işe başlar kendi eliyle üretir kendi ürettiğinin bir parçası olursa işte o zaman uçurur’ dedi.13 yaşından itibaren 20 yaşına kadar uçakla bütünleşen bireylerin üstün başarılar elde etmesi kaçınılmazdır ifadelerini kullandı.

FAKİR ÇOCUĞUM,GARİP HİSSEDENİM GELSİN

THK Merkez Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Güzel,’fakir çocuklarım garip ler gelsin.Bu kapı herkese açık.Görev isteyip hesap sorsunlar benim kurumum burası desinler.Bizi zorlasınlar.Ben 70 yaşındayım ve bunu söylüyorum. İlhan başkan ben söyledim yapmadın desin yeter ki gelsin diyerek gençlere en güzel mesajı verdi.

HABER:  SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.