EtkinlikEğitimGündemİlçe Haberleri

Türk Ocağının, 93 Yıl Sonra İlk Etkinliği

Bandırma Türk Ocağı, 93 yıl aradan sonra yeniden kurularak ilk etkinliğinde, "Şark Fatihi" Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir'i ağırladı

Türk Ocağının, 93 Yıl Sonra İlk Etkinliği

Bandırma Türk Ocağı, 93 yıl aradan sonra yeniden kurularak ilk etkinliğinde, “Şark Fatihi” Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’i ağırladı

Bandırma Türk Ocağı, 93 yıl aradan sonra yeniden kurularak ilk etkinliğini düzenledi. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında gösterdiği kahramanlıklar dolayısıyla “Şark Fatihi” olarak anılan Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir, konuşmacı olarak katıldı. Karabekir, babasının hayatını, Kafkas Cephesi’nde yaşananları, Milli Mücadele’yi ve Cumhuriyet dönemini anlatarak, babasının hatıralarından yola çıkarak Ermeni çetelerinin zulmüne değindi.

Bandirma Turk Ocagi 93 Yil Sonra Ilk Etkinligini Gerceklestirdi 1

Programda, Bandırma Türk Ocağı’nın ilk başkanlarından Yahya Sezai Uzay’ın torunu Lale Uzay Akalın da konuşma yaptı. Bandırma Türk Ocağı Başkanı Hakan Kuru, Türk Ocaklarının siyaset üstü bir kurum olarak kamu yararına çalıştığını belirtti ve tarihteki önemli Türk Ocaklılardan bahsetti.

Bandirma Turk Ocagi 93 Yil Sonra Ilk Etkinligini Gerceklestirdi 2

Etkinliğin sonunda, Hakan Kuru ve Balıkesir Türk Ocağı adına Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Emre Çatal, Timsal Karabekir’e hediye takdim etti. Etkinliğe Bandırma Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Levent Eren, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, Balıkesir Türk Ocağı ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve diğer davetliler katıldı.

Burhaniye Geleceğe Yeşil Miras Bırakıyor

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu