Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türk Sağlık Sen’den Çarpıcı Eylem Kararı

Türk Sağlık Sen’den Çarpıcı Eylem Kararı
02 Aralık 2021 - 21:03

Türk Sağlık Sen’den Çarpıcı Eylem Kararı

Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal sağlık camiasının bugün bir saat mesaiye geç başlayacağını ve 6 Aralık’ta  bir günlük iş bırakma eylemi ile tepkilerini belirteceklerini söyledi.

“KAYIPLAR DİKKATE ALINMADI!”

Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı açıklamada Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL’lik bir ücret artışı yapacaklarını ifade etmesinin ardından Türk Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının ekonomik sıkıntı yaşadığı ve hepsinin ücretlerinde zam yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Sayın Bakanın açıklamasından birkaç saat sonra bir önerge ile söz konusu düzenleme TBMM’de kabul edilmiştir. Böylesine bir süratle yapılan düzenleme ile sağlık çalışanlarını yok saymak, onların yaşadığı ekonomik sıkıntının görmezden gelinmesi, ayrıca kayıplarının dikkate alınmaması kabul edilemezdir.” dedi.

“ARTIŞ ÜCRETİ TÜM SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İÇİN”

“Doktorlarımızın ücretlerinde artış yapılması zaruridir. Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik vb. sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır.Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır.  Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmelidir.Sağlık hizmetleri bir ekip işidir. Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez. Zam, ayrıca doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personelimiz için de gereklidir.

BUGÜN BİR SAAT GEÇ BAŞLAYACAKLAR

Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguluyoruz diyen Bilal,”Türk Sağlık Sen Genel Merkezi’ nin kararı ile 3 Aralık Cuma günü, tüm kurumlarda mesailere 1 saat geç başlıyor; mesai başlangıcında ise alkışlarla, ayrıca yapılan zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamamasına olan tepkimizi gösteriyoruz. 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştiriyoruz”dedi.Semra Aman Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.