Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türk Sağlık Sen’den İş Bırakma Eylemi

Türk Sağlık Sen’den İş Bırakma Eylemi
06 Aralık 2021 - 17:15

Türk Sağlık Sen’den İş Bırakma Eylemi

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, Sağlık çalışanlarının tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattıkları mücadelede Perşembe günü açıklama yaptıklarını ve Cuma günüde 1 saat işe geç geldiklerinin altını çizerek” Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösterdik” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA AYRI GAYRI OLMAZ

Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi diyen Bilal İl Sağlık Müdürlüğü binası bahçesinde yaptığı açıklamada, “Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz.  Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.” dedi.

AYRI GAYRI OLMAZ

Pandemi döneminde saülıkçıların gösterdiği özveriye dikkat çeken Musa Bilal, “Ayrı, gayrı olmaz” dedi. Sağlık çalışanları bir bütündür diyen Bilal,” Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız. Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir.” şeklinde konuştu.

TALEBİMİZ NET

“Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız. Ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz.Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.”Nursima Akyürek’in Haberi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.