Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Türk Ulusu egemenliğine sahip çıkacak’

‘Türk Ulusu egemenliğine sahip çıkacak’
22 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Baro Başkanı Av. Yaşar Meyvacı yazılı bir açıklama yaparak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Meyvacı ulusal egemenliği tanımlayarak başladığı açıklamasında, “Ulusal Egemenlik, Ulusun bütününün ve tek tek bireylerin hukukunun, yani yaşama hakkının, bireysel ve toplumsal varlığını başı dik ve onurlu bir şekilde tutabilme hakkının, yani gerçek anlamda çağdaş demokrasinin temelidir” dedi. “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi Ulusal Egemenliğe dayanır.

Bu felsefe gereğince, Ulusal Egemenlik, ulusun ve bireylerin haklarının ve hukukunun korunmasıdır” diyen Meyvacı, mesajında “Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, olmazsa olmazı olan bu niteliklerinden biri ya da bir kaçı ya da tümü tehlikeye düştüğünde, Türk Ulusu’nun egemenliğine sahip çıkacağından hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır” ifadelerine yer verdi.

Meyvacı, yayınladığı mesajında “Balıkesir Barosu olarak, Ülkemizin, Cumhuriyetimizin ve Baromuzun temel kuruluş felsefesini oluşturan Ulusal Egemenlik idealini bizlere, geleceğimizi oluşturan çocuklarımıza emanet ve armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ile tüm mücadele arkadaşlarının anıları önünde saygıyla eğiliyor; Ulusumuzun, Balıkesir halkının, geleceğimizi biçimlendirecek olan çocuklarımızın, tüm meslektaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını saygıyla, sevgiyle kutluyoruz” açıklamasını yaptı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.