Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türkçüler Gününü kutladılar

Türkçüler Gününü kutladılar
04 Mayıs 2015 - 0:05

Genel

3 Mayıs Türkçüler Günü dolaysı Alperen Ocakları üyeleri ve Balıkesirli Türkçüler isimli gruplar, dün TÜİK önünde bir açıklama yaptı.

Ellerinde 16 Türk Devletinin Bayrakları, Türk Bayrakları ve Alperen Ocakları flamaları ile yürüyen, çoğunluğu lise çağında ki gençlerden oluşan grup, “Türk’e kefen biçenlerin ölümü korkunç olacak”, “Kana kan intikam!” sloganları attı.

Grup adına okunan bildiride ise, “1944 Türkçülük-Turancılık davası süresince çeşitli işkencelere maruz kalmış, Atsızların, Türkeşlerin,Türkkanların, Sancarların izinden giden bizler yine, Türk’üm demenin kafatasçılık sayıldığı bugünlerde Türk olduğumuzu haykırmak için bir çok yerde olduğu gibi Balıkesir’de de toplandık” denildi.

Açıklamada Milli Şef (İsmet İnönü) dönemi de eleştirilerek, bu dönemde Türk Milliyetçisi kadroların devlet kademelerinden tasfiye edildiği vurgulandı.

Açıklamada bugün de Türklüğün karanlık bir çağda yaşadığı, Kerkük, Musul, Suriye, Doğu Türkistan ve Karabağ’da soydaşlarımız karanlık günler yaşamakta” denildi. Bildiride bu karanlık günlerin son bulacağı dile getirildi.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.