Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türker AK Parti’ye de CHP’ye de yüklendi

Türker AK Parti’ye de CHP’ye de yüklendi
01 Haziran 2015 - 0:02

Genel

DSP Lideri Masum Türker, Balıkesir’de hem CHP’ye hem de AK Partiye yüklendi. CHP’nin AK Parti ile koalisyon kuracağını, Başbakan’ın suç işlediğini, Cumhurbaşkanı’nın seçim yasaklarını da çiğnediğini ileri sürdü.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Balıkesir’de partisinin il binasında yaptığı basın toplantısında Başbakan’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Kılaçdaroğlu’na sert  eleştirilerle yüklendi.

Türker, Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ‘Merkez Türkiye’ projesinin yabancılara ayrıcalık tanıyan kapitülasyonları hatırlattığını, İsmet Paşa’nın Lozan’da reddettiği bir uygulama olduğunu belirtti. Türker, Bu uygulamanın charter city (kiralık şehir) olduğunu belirterek, “Çinliler Honghong’u kiralamıştı, biz de tarihte Kıbrıs’ı İngilizlere kiralamıştık” dedi.

‘BAŞBAKAN SUÇ İŞLEDİ’

Türker ‘MİT’e ait TIR’lar’ olayı ile ilgili açıklamasında da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun suç işlediğini ileri sürdü. Türker, “Cumhuriyet gazetesi TIR’larla ilgili haberi ile yılın gazetecilik olayını yaptı. Bu TIR’ların, MİT’le ilgisi yok. TIR’larda silahlar, silahların altında IŞİD’e gidecek Dolarlar, Dolarların da altında İran’a gönderilecek altınlar vardı. Başbakan Davutoğlu, bu konuyla ilgili açıklamasında gafil avlandı. ‘TIR’lar Türkmenlere gidiyordu’ dedi.  Bu bile suçtur. Süleyman Şah Türbesi taşınırken de Türkmenler yalnız bırakıldı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise tarafsız kalmadığını, seçimlere 6 gün kala Ziraat Bankası Katılım Bankacılığı Şubesi’ni açarak Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarını da çiğnediğini ileri sürdü..

‘BÜYÜK KOALİSYON’ KURACAKLAR

Türker, CHP ile AK Parti’nin koalisyon yapacağını ileri sürerek, bunun ‘Büyük Koalisyon’ adı ile anıldığını, Mehmet Bekaroğlu tarafından da dile getirildiğini ileri sürdü.

DSP Lideri Masum Türker, Vatanseverlerin, Ulusalcıların, Atatürkçülerin partisinin DSP olduğunu söyleyen Türker, seçimi iptal edilmesi için iktidarın Suriye’ye bir kara harekatı göze alabileceğini de belirterek, “Her gece dua ediyorum böyle bir çılgınlık yapılmasın diye” dedi.

‘PİYASA DOLARA YÖNELİR’

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bank Asya’nın Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na (TMSF) devri ile ilgili bir soru üzerine ise, “Bu işadamlarına, iş dünyasına yönelik bir tehdit. Cumhurbaşkanı tarafından seçim yasakları ihlal edilerek Ziraat Bankasına ait bir katılım şubesinin açılış töreninin ardından yapılıyorsa bu dünyaya bir mesajdır. Türkiye’de ki işadamlarına seçime bir hafta kala tehdide yönelik bir mesajdır Sadece bir cemaatin tehdit edilmesi de değil” dedi. Türker, “Bank Asya’ya el konulması piyasalarda Dolarizasyona sebep olacak. Vatandaş, güvenin sarsılmasıyla birlikte Dolara yönelerek parasını güvence altına almak isteyecek” yorumunda bulundu.

cemil yurtman

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.