Dünyadan HaberlerGündemSporTürkiye Gündemi

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Fransa’ya Şampiyonluk İçin Hareket Ediyor

Ampute Futbol Milli Takımı, 2024 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesi Yalova'daki son hazırlık kampını tamamlayarak Fransa'ya gidiyor.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Fransa’ya Şampiyonluk İçin Hareket Ediyor

Ampute Futbol Milli Takımı, 2024 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesi Yalova’daki son hazırlık kampını tamamlayarak Fransa’ya gidiyor.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Fransa’da düzenlenecek olan 2024 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesi hazırlıklarını Yalova’da sürdürüyor. Türkiye’nin ev sahipliğinde 2017’de İstanbul’da ve 2021’de Polonya’nın Krakow şehrinde Avrupa şampiyonu olan milli takım, 2022’de İstanbul’da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası’nı da kazanmıştı. Milliler, 31 Mayıs’ta Fransa’ya hareket ederek 1-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonada üst üste üçüncü kez Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor.

Turkiye Ampute Futbol Milli Takimi Fransaya Sampiyonluk Icin Hareket Ediyor 1

Takım kaptanı Rahmi Özcan, “Başarılarımızın tesadüf olmadığını göstermek için Fransa’dan şampiyon olarak dönmeyi hedefliyoruz. Yeni bir jenerasyonumuz var ve bu jenerasyonla Avrupa Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz. Türkiye’nin ampute futbol alanındaki liderliğiyle gurur duyuyoruz” dedi.

Turkiye Ampute Futbol Milli Takimi Fransaya Sampiyonluk Icin Hareket Ediyor 2

Milli kaleci Bülent Çetin ise, “Ampute futbolda dünya çapında söz sahibi olan bir kadromuz var. Olimpiyatlar öncesinde milli sporculara moral kaynağı olmak istiyoruz. Fransa’dan şampiyonluk kupasıyla dönmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Teknik direktör İsmail Temiz de, “Hazırlık sürecimiz oldukça verimli geçti. İnşallah Fransa’da şampiyon olarak Türkiye’ye döneriz. Gruptan çıktıktan sonra finale kadar yükselmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Turkiye Ampute Futbol Milli Takimi Fransaya Sampiyonluk Icin Hareket Ediyor 3

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, İsrail, İrlanda ve Azerbaycan ile grup maçlarında karşılaşacak ve şampiyonluk için mücadele edecek.

Alex de Souza, Türkiye’de Yeni Takımıyla Anlaştı

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu