Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Balıkesirlilerle Buluştu

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Balıkesirlilerle Buluştu
20 Ocak 2021 - 19:20

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Balıkesirlilerle Buluştu

 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül partisinin Balıkesir İl Başkanlığı binası açılışı gerçekleştirildi.

İL BAŞKANI AKMA SARIGÜL’E SESLENDİ

Türkiye Değişim Partisi Balıkesir İl Başkanlığı binası açılışı gerçekleştirildi. Törenle yapılan il başkanlığı binası açılışında Türkiye Değişim Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma açılış konuşmasını yaptı. Akma konuşmasında partisinin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’e seslenerek,“Balıkesir’in vefalı insanları bugün üzgündür. Zayıflamıştır. Fakirleşmiştir. Taşımalı eğitim diye bir şey çıkardılar. Köylerimizden öğretmenlerimiz alındı. Köylerimiz cehalete teslim edildi. Köylülerimiz terk edildi. Balıkesir bir tarım şehridir. Ancak çiftçimize yeterli destek yoktur. Çiftçimiz tefecilerin bankacıların kucağına itilmiştir. Köylülerimiz şuanda perişan durumdadır. Balıkesir turizm şehirdir. Ancak turizmcilerimiz kötü durumdadır. Balıkesir; İzmir ve Bursa gibi bir sanayi şehridir ve tam ortadadır. Balıkesir sanayisi buna rağmen geri kalmıştır. Sanayicimiz esnafımız sahipsiz kalmıştır. Kuva-i Milliye şehri Balıkesir kimsesiz bırakılmış ve sahipsizdir. Dertlerimize derman aranmaktadır. Biz çareyi Mustafa Sarıgül’de buluyoruz. ” diye konuştu.

SARIGÜL’DEN GENÇLERE DAVET

Balıkesir’de partisinin iktidara hazırlık merkezinin açılışına katılan Sarıgül, partililere hitap etti. Özellikle gençlere seslenen Sarıgül, “Sevgili gençler değişimi siz başlatacaksınız. Türkiye Değişim Partisine gelin, korkmayın, derdinizi söyleyin. Korkmayın bizi eleştirin. Artık değişim başlıyor. Partimize üye olun. Balıkesir’in belediye başkanı siz olun, Balıkesir’in milletvekili siz olun. İnşallah Balıkesir’in bakanı siz olacaksınız.” diye konuştu. Sarıgül parti binasın açılışında yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

PARTİ İLKELERİNİ ANLATTI

“Bugün Balıkesir’de muhteşem bir gün yaşıyoruz. Bursa’dan Balıkesir’e kadar gelirken yollarda gösterilen sevgi, ilgi ve yöresel kıyafetlerle bizleri karşılayıp Balıkesirimizin tarihini, kültürünü bütün yurdumuzla buluşturan; hiçbir siyasi parti fark etmeksizin bütün yurduma bütün Balıkesir’e, televizyonları başındaki bütün milyonlarca yurttaşıma selam, saygı ve sevgilerini iletmekten büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye’ye Değişim Partimizin ilkelerini sizlere anlatmak istiyorum. Bütün kurucularımızdan özellikle ricam nereye demeç verirsek verelim, önce bir siyasi partinin bir duruşu olmalı, ilkeleri olmalı. Bu ilkeleri onurla ve gururla yurttaşlarımızla buluşturmalıyız. Türkiye Değişim Partimizin ana ilkesi Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyetimizin değerlerini koruyan, evrensel hukuk kurallarına saygı duyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üreteni destekleyen, emeği koruyan, alın teri ve emeği her zaman güçlendiren, hudut ve bayrak birliği diyen milyonlara kalbimizle yürüyebilelim. Bazen soruyorlar, siz Ankara’ya niye gidiyorsunuz? Benden Balıkesir’den diyorum ki; Biz Ankara’ya hiç kimsenin sofrasına oturmaya ,hiç kimsenin sofrasından pay almaya değil; partimiz Ankara’ya büyük bir demokrasi sofrası kurmaya, Allah’ım izin verirse vatan sofrası kurmaya gidiyoruz.

“TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ BU MİLLETİN İNANCIDIR ”

Türkiye Değişim Partisi bu milletin inancıdır. Bu milletin teoriğidir. Amacımız görüşü düşüncesi ne olursa olsun ilkelerimizi davamızı, teşkilatımız herkese anlatacak, davet bizden takdir İnşallah Allah’ımızdandır. Demokrasi uygar bir tartışma rejimidir. Demokrasi kavga değildir. Demokrasi barış ve insanlık rejimidir. Türkiye Değişim Partimiz ülkemizde kutuplaşmaya, gerginliğe mutlaka son verecektir. Anlayışlı, uzlaşmacı, adaletli olacağız. Ülkemizi mutluluğa biz kavuşturacağız. Partimiz ülkemizin demokratik bir kalkınma hareketidir. Davamız şevkat, mutluluk ve gayemiz bütün insanların mutluluğudur. Partimiz tüm yurttaşlarımızın mutluluğu için yoldadır. Biz insanlığa saygıyı, millet ve ülke sevgisini, ülkemizin bağımsızlığını, onurunu hem öğreteceğiz hem de sonuna kadar koruyacağız.

BALIKESİR NOTLARINI AKTARDI

Balıkesir coğrafyası muazzam bir konumda. Ayvalık körfezinden Marmara kıyılarına kadar bir zamanlar buralar cazip bir tatil bölgesiydi. Ancak yapılması gereken hamleler yapılmadığı için Çeşme, Bodrum kadar olmadı. Tabi oraların daha da güçlenmesini arzu ediyorum. Ancak istiyorum Balıkesir’de gerekirse İtalya kıyılarını da Fransa kıyılarını da geçsin ve Türkiye Değişim Partisi iktidarında şahlansın. Kazdağları oksijen olarak muhteşem bir noktada. Bizde Kazdağları’na dünya turizmi çekmek yerine. 5-10 lira için orayı feda etmeye çalışıyoruz. İktidarımızda Kazdağları oksijen cenneti olacak ve hak ettiği noktaya gelecek.
Türkiye’nin en lezzetli sütü ve eti Balıkesir’de üretilmekte. Ancak geçen gün arayan bir çiftçimiz, üreticimiz evlerine haciz geldiği için bir ineklerini kesmek zorunda kaldıklarını anlattı. Bir ineği kesmek ne demek biliyor musunuz? Ciğerini kesmekten daha beterdir. İktidarımızda söz veriyorum ki, Balıkesir başta olmak üzere hayvanlığı ve süt ürünlerini geliştirmeyi Allahım inşallah bize kısmet edecek.

“ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ ”

Ayvalık ve Balıkesir zeytincilikte dünyanın markası olması lazım. Ayvalık bin yıllık ağaçları ile zeytinciliği tarihini temsil ediyor. Ama satış, ambalajlama, tanıtım zayıf olduğu için üreticilerin zor durumda olduğunu arkadaşlarım bana anlattılar. İktidarımızda yine Balıkesir başta olmak üzere bütün illerimizde il kurultayları yapacağız. Bütün STK’ları, Bütün siyasi partileri davet edeceğiz. Balıkesirimizin önce çıkan, et, zeytin, zeytinyağı ürünlerini, turizmle ilgili en önemli noktalarını da inşallah demokratik dünya ile buluşturmayı Allahım inşallah bizlere nasip edecek. Çiftçi ve sanayilerimize en önemli desteği vereceğiz. Alın teri ve emeğin yanında olacağız. Esnaf güçlü olmazsa, sorunları ile ilgilenmezsek, orta direklerimiz yıkılırsa, ülkemiz Allah korusun paramparça olur. Türkiye Değişim Partisi olarak inşallah yakında açıklayacağız. Esnaf Bakanlığını inşallah biz kuracağız.

“YURTTAŞLARIMIZ ADİLCE YAŞAYACAK ”

Köylülerimizin de çok zor durumda olduğunu biliyoruz. Köylümüz bizim başımızın üzerinde inşallah yeri olacak. İktidarımızı gücünü inşallah halktan yana kullanacağız. Asla ayrım yapmayacağız. İktidarımızda her yurttaşımız rahatça ve adilce yaşayacak. İktidarımızda, torpil, istismar, kadın cinayetleri olmayacak iktidarımızda gençlerimiz mutlu ve özgür olacak. ” Balıkesir’de il binası değil, iktidara hazırlık merkezi açtıklarını belirten Sarıgül, merkezin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Tören, Sarıgül ve partinin Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma tarafından açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.