Balıkesir Merhaba Gazetesi

TÜRKİYE VE KIZILAY BAYRAKLARI YAN YANA

TÜRKİYE VE KIZILAY BAYRAKLARI YAN YANA
26 Eylül 2014 - 0:06

Genel

04

 

146 yıldır, dünyanın 65 ülkesinde kamu otoritesine yardımcı olan, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü, devasa çınar; Kızılay, kendi bayrağını da Türk bayrağı ile birlikte dalgalandırıyor.

NASIL BAĞIŞ YAPILACAK

Vatandaşlarımız, Kızılay şubelerine, 168 çağrı merkezlerine ve banka hesap numaralarına bağışta bulunabilirler. Yurt içi için 650 TL., yurt dışı için 350 TL.  ödemek suretiyle bağışta bulunabiliyor.

Kızılay bayrağı

her yerde

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi Başkanı Hüseyin Gündoğan, ülke geneline dünyanın her yerine yardım götürdüklerini belirtti. Gündoğan, kurban bayramı bağışlarının da bu doğrultuda kullanılacağını bildirdi.

Kurban bayramı hazırlıklarını tamamlayan Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi, kurban bağışlarını ülkenin ve dünyanın her yerinde ki muhtaçlara ulaştırmak için bağışları bekliyor.“ Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganlı afiş ve broşürlerini her yere gönderen Kızılay, kurban bağışlarını bekliyor. Kızılayı, “146 yıldır, dünyanın 65 ülkesinde kamu otoritesine yardımcı olan, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü, devasa çınar; Kızılay, kendi bayrağını da Türk bayrağı ile birlikte dalgalandırıyor” diye tanımlayan Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi Başkanı Hüseyin Gündoğan,  belirlenen slogan doğrultusunda bu yıl da bağışlanan kurbanların en iyi şekilde değerlendirileceğini bildirdi.

KIZILAY DÜNYA ÇAPINDA YETKİLİ

Türk Kızılayı’nın dünya çapında yetkili bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğan, “Bugün Gazze’de hastalara giden ilaçlar Kızılay vasıtası ile gidiyor. Kızılay dışında diğer sivil toplum örgütlerinin Gazze’ye yardım etme şansı yok. Bize bu yardım yetkisi ise uluslararası sözleşmelerden geliyor. Kızılay bu sözleşmelere göre dünyanın her yerine yardım gönderebiliyor. Başka bir sivil toplum örgütü yardım gönderemezken Kızılay her yere yardım gönderebiliyor. Arkada halkımızın  ve hükümetimizin desteği var. “ diyerek Kızılay’ın gücüne dikkat çekti.

ET-BALIK KURUMU İLE BİRLİKTE

Gündoğan, “Hayır severlerimizin bağışları  kurbanlar özel mezbahalarımızda kesilerek; etlerini 18 ay ömrü olan konservelerde bayram boyunca ve yıl süresince yoksul ve muhtaç vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Vatandaşlarımız, Kızılay şubelerine, 168 çağrı merkezlerine ve banka hesap numaralarına bağışta bulunabilirler. Yurt içi için 650 TL., yurt dışı için 350 TL.  ödemek suretiyle bağışta bulunabiliyor.  Türkiye dışında 11 tane ülkede kurban kesimi yapıyoruz. Suriye’den  Filistin’e. Kızılay, kurban kesimi işlerinde Et ve Balık kurumu ile ortaklık yapılacak. Kurum, 4 tane tesisini Kızılay’a tahsis edecek ve orada en iyi, en hijyen şekilde kurbanlar kesilip ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Kesimler; bir Kızılay yöneticisi , bir din adamı, mezbaha çalışanları ve bir noter eşliğinde kameralar eşliğinde kesecek.” HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.