Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türkiye yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir

Türkiye yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir
11 Ekim 2014 - 0:02

Genel

09

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bölgemiz kritik ve hassas bir süreçten geçiyor.Türkiye bölgemizde yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir” dedi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına Bingöl’deki silahlı saldırıda şehit olan polislere rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyerek başlayan Erdoğan, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile telefonda görüştüğünü belirterek, durumunun iyi olduğunu söyledi.
Erdoğan, “Emniyet birimlerimiz bu hainleri ölü ele geçirdi, diğer sorumluların yakalanması için operasyon devam ediyor. Milletimizin ve emniyet teşkilatımızın başı sağolsun” diye konuştu.

“Tarafımız insanların özgürce ve emniyet içinde yaşamaları oldu”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin son derece hassas ve kritik bir süreçten geçtiğine dikkati çekerek, Irak ve Suriye’de son derece kanlı çatışmalar yaşandığını hatırlattı. Erdoğan, şunları kaydetti: “Bütün bu hadiseler karşısında biz Türkiye’yi güvenli, istikrarlı ve huzurlu bir şekilde inşallah güçlendirmeye çalışıyoruz. Trabzon’dan tüm ülkeme, tüm milletime, tüm dünyaya açık açık ifade ediyorum; Türkiye bölgemizde yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir. Türkiye hiçbir mezhebin, hiçbir etnik kökenin yanında ya da karşısında değildir. Bütün bu krizler başladığından itibaren bizim tarafımız hep barış oldu, diyalog oldu. Bizim tarafımız hep insanların özgürce ve emniyet içinde yaşamaları oldu.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.