Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türkiye Yönetimi Türklerin Eline Bırakılamayacak Kadar Önemli Bir Ülkedir!!

Türkiye Yönetimi Türklerin Eline Bırakılamayacak Kadar Önemli Bir Ülkedir!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
23 Mart 2022 - 8:22

Türkiye Yönetimi Türklerin Eline Bırakılamayacak Kadar Önemli Bir Ülkedir!!

 

            Türkiye, Afrika’da yıllık 500 milyar euro sömürüsü olan Fransa ile karşı karşıya gelmişti. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon yataklarının paylaşımı planlanmıştı. Türkiye, bu paylaşım masasında olsun istenmiyordu. Libya’da da Fransa ile Türkiye karşı karşıya gelmişti. Ortalık çok gergindi. Türkiye’deki muhalefet, herkesle problemli olduğu gerekçesiyle Erdoğan’a yükleniyordu.

İşte tam bu günlerde Fransa’nın aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin lideri Marine Le Pen, Macron-Erdoğan geriliminde “Bu tehditlere karşı, Macron ile milyonlarca anlaşamadığımız konu olmasına rağmen kararlılıkla, Fransa’nın Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron’un arkasındayım.” diyerek “milli muhalafet örneği” sergiliyordu.

Rusya, Ukrayna’yı işgal etmiş, asker, sivil demeden her tarafı bombalıyor. BATI ve ABD, gaz verdikleri Ukrayna için nasihat dışında dişe dokunur birşey yapmıyor. İşte bu zor zamanlarda Ukrayna eski Cumhurbaşkanı ve ayrıca muhalafet partisi lideri Petro Poroşenko çelik yeleğini giymiş; “Rusya ile savaşmaya hazırım.” açıklaması yapıyor.

***

Bir yandan da gözümün önüne 15 Temmuz gecesi İstanbul Havalimanı’ndan tankların yol vermesi ile onların arasından elini kolunu sallayarak geçen, bir ilçe belediye başkanının evinde, televizyon karşısında, ayaklarında terlik, elinde Türk kahvesi ile ülkesinde yaşanan darbe girişimini seyreden muhalefet lideri geliyor.

Alman Bild Gazetesi, iki yıl önce Dağlık Karabağ’da, Suriye’de, Libya’da Haçlı BATI’nın hedeflerini engelleyen, Türkiye tezlerine hizmet eden Türk yapımı TB2’ler için “Erdoğan’nın Katil İnsansız Hava Aracının Esrarengiz Başarısı” şeklinde başlık attı. Aynı Bild bu sene, aynı TB2’ler için “Ukrayna savunması Türk teknolojisine güveniyor. Umudun silahı Bayraktar… TB2’ler üç kıtada Rus askeri teçhizatını yok etti.” diye ağız değiştiriyor. Burada Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirme çalışmaları olduğunu da gözden kaçırmayalım.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor!!.” açıklaması yapıyor. Aynı Çeviköz’den, Rusya’nın Suriye’den Ukrayna’ya paralı asker sevk etmesi ile ilgili bir açıklamayı ayrıca henüz duymadık.

***

Ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak neden çok sadrazam değiştirdiği sorulan Abdülhamid Han şu cevabı vermiş; “Birini getirdim Moskof hayranı, diğerini getirdim Germen hayranı, bir diğeri ise İngiliz hayranı çıktı. Bir Türk hayranı bulamadım!” Demek ki bizim kaderimiz bu.

Halbuki ne yaparsak yapalım, öncelik ülkemizin menfaati olmalı. Yani; herşeye, her yöne, her konuya “Türkiye Gözlüğü” ile bakmalıyız. Nefes alırken de verirken de ayrıca Türkiye’yi düşünmeliyiz. Çünkü bu ülke, bu millet, bu vatan, bu bayrak ve bu din için çok canlar verildi çoook!

Şunu da unutmayalım, BATI der ki; “Türkiye, yönetimi Türklerin eline bırakılamayacak kadar önemli bir ülkedir!” Ona göre!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.