Balıkesir Merhaba Gazetesi

TÜRK’ÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI SİYONİZM

TÜRK’ÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI SİYONİZM
İdris Yavuz
İdris Yavuz( idrisyavuz@gazetemerhaba.com )
08 Ocak 2020 - 7:22

İran’ın Kudüs Gücü Komutanı  Kasım Süleymani israile karşı sert davranışlarıyla tanınan bir askerdi. Yahudiler onun varlığından oldukça  rahatsızdı. Pentagon, ABD Başkanı Donald Trump’ın talimatı ile İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Bağdat yakınlarında  öldürüldüğünü açıkladı.

ABD  Başkanı Donald Trump Senotada azil edilme korkusuyla çaresiz, tutarsız, dengesiz bir lider konumuna geldi. Çünkü Amerikan Senatosu ve Pentagon, silah Baranları Yahudi lobileri’nin tekelindedir ve Ortadoğu’nun kan gölüne dönüşmesi’nin kararını da onlar veriyor. Şimdilerde hedef tahtasına konmak istenen ülke Türkiyedir. Daha önce biz bunun acı reçetesini fazlasıyla yaşadık.

Yakın tarihimizde Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl’in Sultan Abdülhamide karşı yaptığı ihanetleri biliyoruz. Komünizmin babası Alman asıllı Karl Marx, Rusya’da Köminizm’in kurucu lideri Lenin’in Yahudi asıllı olduğunu bilmeyen yoktur. Bu açıdan bakıldığında ABD, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere devletlerinin karar vericileri Mason localarının emrindedir.

Osmanlı İmparatorluğunun ihtişamlı, görkemli saltanatı son dönemlerinde, yöneticilerin yanlış uygulamalarıyla ağır ağır çökme noktasına gelmiştir. Halbuki, Yavuz Sultan Selim Han bir gün paşalarını toplayıp, duvardaki dünya haritasını göstererek; “Heyhat! Şu dünya bir Sultan’ın yönetimine fazla, ikiye de çok azdır” diyordu.

Uçsuz bucaksız Osmanlı İmparatorluğu şimdi lime lime parçalanıyordu. Tanzimatın getirdiği yarım yamalak hürriyetle, asırlarca devam eden Türk töresi yok ediliyordu.

Bu gün Ortadoğu’da güçlü bir Türk devletinin varlığı Yahudi Baronlarını rahatsız etmiş, gizli istihbarat örgütleri marifetiyle bu konuda radikal kararlara imza atmışlardır.

Örneğin, ülkemizde halkı sınıf ve zümrelere ayırma, işverenle işçinin arasını bozma,  gizli, açık din ve mezhep düşmanlığını körükleme, aile hayatını yıpratıp,  İnanç sistemini istismar etme, sanayii’nin ziraatı ezmesi, hizmete liyakatsiz insanları getirilme, iktisadi krizle yoksulluğu körükleme çabaları Siyonizmin sinsi planları olmuştur.

Kanuni Sultan Süleyman’ın kapitülasyonuyla Avrupa’ya verilen taviz, Sultan Mahmut’un koltuğunu koruma pahasına ilan ettiği Tanzimat Fermanı İmparatorluğun sonunu getirmiştir

Böylece altı yüz yıllık çınar ağacının özüne kurt düşmüştür. Bundan sonraki dönemlerde de bu çöküntü devam ede gelmiştir. Milli şair Mehmet Akif Ersoy;

“Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak,

Alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak.” Diyor.

Böylece Türk milleti, töresini ve geleneğini terk etmenin bedelini ağır ödemiştir. Anadolu Fransızlar, İtalyanlar, Yunanlılar ve İngilizler tarafından işgal edilmiş. Netice olarak Misak-ı Milli sınırları içinde kalan yerler İstiklal Savaşı ile korunabilmiştir.

Bu gün Osmanlı İmparatorluğun enkazları üzerinde tam otuzbeş devlet kurulmuştur. Ülkemizi sinsi planlardan kurtaran, bu cennet vatanı bize armağan edenleri minnet ve şükranla yad ediyoruz. Düşman yine aynı düşman. Türk’ün Türkten başka dostu  yoktur. Anadolu’yu  Ortadoğu bataklığına çekmek isteyenlerin niyetleri ortadadır. Bu tuzağa asla düşmemeliyiz. Bilinmelidir ki,Türk İslam aleminin en sinsi düşmanı İsrail ve Yahudi lobileridir..

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.