Balıkesir Merhaba Gazetesi

Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi
05 Mayıs 2015 - 0:01

Genel

Karesispor Kuruluş Turnuvası son gün maçları ile sona erdi.
30 Nisan’da başlayan Karesi Kuruluş Turnuvası, verilen bir gün aranın ardından haftasonu devam etti. Karesispor’un adını basketbol camiasında duyurmak için önemli bir adım olan Karesispor Kuruluş Turnuvası sorunsuz geçerken, son gün sporcu ve antrenörler hatıra fotoğrafı çektirdi. Balıkesir basketbolu adına turnuvanın prestij açısından önemine dikkat çekilirken, turnuvaya katılan sporcu ve antrenörlerin mutlu ayrılması, turnuvanın yapılış amacının başarıyla sonuçlandığını gösterdi.
DAÇKA NAMAĞLUP
Turnuvanın son gün karşılaşmalarında ilk maç Bandırma Kırmızı Ve Darüşşafaka Doğuş arasında geçti. İki takımın da turnuvada iki galibiyeti bulunurken, karşılaşma seyir zevki açısından yüksek geçti. Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk çeyreğinde üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla öne geçen Bandırma Kırmızı, ikinci çeyreğe 27-23 önde girdi. İkinci çeyrekte de boyalı alanı iyi kullanan ve rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Bandırma Kırmızı soyunma odasına 47-35 önde gitti. Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka Doğuş aradaki farkı eritse de dördüncü çeyreğe girildiğinde Bandırma Kırmızı 58-53 öndeydi. Dördüncü çeyrekte savunmasını sertleştiren ve rakibinin yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Darüşşafaka, maçı 72-74 aldı.
KARESİ’DEN 3 MAÇTA 3 YENİLGİ
Karesi Kuruluş Turnuvası’nda son gün son maçı ise Karesispor-Fenerbahçe Ülker arasında oynandı. Maça üstün başlayan takım Fenerbahçe, ilk çeyrek sonunda 9-24 öndeydi. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü kaybetmeyen ve özellikle serbest atışlardan bulduğu sayılarla farkı iyice artıran Fenerbahçe soyunma odasına 24-45 önde gitti. Üçüncü çeyrekte rakibinin maça geri dönme çabalarına üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla cevap veren Fenerbahçe, 43-72 önde girdiği dördüncü çeyrekte de üstünlüğünü kaybetmedi ve maçtan 50-100 galip ayrıldı.GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.