Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tutuklu ve hükümlülere tiyatroculardan kitap desteği

Tutuklu ve hükümlülere tiyatroculardan kitap desteği
07 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Ayvalık’ta faaliyetlerini sürdüren Şeref Çetin Tiyatrosunun yürüttüğü kampanyada toplanan bin 200 kitap, Bandırma Kapalı Cezaevi’ne teslim edildi

TİYATRO topluluğunun yönetmeni ve oyuncularından Şeref Çetin, yaptığı açıklamada, tutuklu ve hükümlülerin talebi doğrultusunda kısa sürede çok sayıda kitap topladıklarını söyledi.

Sosyal yaşamdan uzak kalan bu kişilerin kitapla topluma kazandırılabileceğini belirten Çetin, “Bize göre mahkumlara verilebilecek en güzel hediye kitaptır” dedi.

Çetin, daha önce defalarca kitap toplayıp dağıttıklarını hatırlatarak, “Okumayan Kalmasın” sloganıyla cezaevi için kampanya yürüttüklerini anlattı.

Vatandaşların kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Çetin, “Şimdi sıra bu kitapları sahipleriyle buluşturmaya geldi. Topluluğumuz üyesi bir arkadaşımızın aracıyla bin 200 kitabı Bandırma’da cezaevi yetkililerine teslim ettik” diye konuştu.

Çetin, mahallelerde çocuklara ücretsiz diş taramaları ve eğitim gereçleri gibi katkılarda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Oyunculardan Hakkı Doğan ise insanın nerede olursa olsun okuması gerektiğini kaydetti.

Kitapların okuyanlara çok şeyler kattığını dile getiren Doğan, “Mahkumların, bu kitapları okuduktan sonra tahliye olduklarında daha mantıklı hareket edeceğine inanıyorum” ifadesini kullandı. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.