Balıkesir Merhaba Gazetesi

TUV-TÜRK DİYEREK ARAÇ SAHİPLERİNİ DOLANDIRDILAR

TUV-TÜRK DİYEREK ARAÇ SAHİPLERİNİ DOLANDIRDILAR
03 Kasım 2020 - 14:02

TUVTÜRK’ün adını kullanarak dolandırıcılık yapanlara operasyon düzenlendi.

 

 

TÜVTÜRK’TEN AÇIKLAMA

 

TUVTÜRK’ün adını kullanarak dolandırıcılık yapanlara operasyon düzenlendi. TÜVTÜRK’ün adını kullanarak kurdukları sahte internet siteleri aracılığıyla, “muayene randevusu ücret bedeli” adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı geçtiğimiz günlerde bir operasyon düzenlenmiş, İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 24 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alındı.

TUV-TÜRK yaptığı açıklamada “Bu başarılı operasyonun düzenlenmesini sağlayan T.C. İçişleri Bakanlığı’na, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne, Ankara Cumhuriyet Baş Savcılığı Bilişim Suçları Bürosu’na, Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ve operasyona katılan emniyet güçlerimiz ile diğer Kamu görevlilerine en derin teşekkürlerimizi sunarız.”dedi.

Açıklamanın devamında” Zaman zaman farklı kişi ve kurumların kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini tespit etmekteyiz. Bu kişi veya kurumlar, emniyet güçlerimiz tarafından ivedilikle tespit edilmekte ve gereken yaptırımla karşılaşmaktadırlar.
Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya ARAÇ MUAYENESİ, ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.”denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.