Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÜÇ BAKAN İLE GELDİ

ÜÇ BAKAN İLE GELDİ
16 Mart 2015 - 0:06

Genel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak Ana ile Balıkesir’e adım attı. Erdoğan’ı, Balıkesir Atatürk Havalimanı’nda, Vali Mustafa Yaman, ve protokol karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Balıkesir’deydi.

***Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı.
HALALCA’DAN GEÇTİ
Çanakkale’den uçakla Balıkesir’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindekiler, havaalanından Cumhurbaşkanlığına ait otobüsle “Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015 Töreni”nin gerçekleştirileceği Balkonuk Center’a hareket etti. Erdoğan’ın içinde bulunduğu otobüs, Halalca Mahallesi’nden geçerken ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar tarafından durduruldu. Eşi Emine Erdoğan ile kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Erdoğan’a, yaşlı bir kadın köy ekmeği verdi. Yaklaşık 10 dakika semtte vatandaşları selamlayan Erdoğan, satranç takımı ve çeşitli hediyeler dağıttı.
EKONOMİ ÖDÜLLERİ TÖRENİNE KATILDI
“Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015 Töreni”nin gerçekleştirileceği Balkonuk Center’da konuşma yapan Erdoğan, son yıllarda yaşanan olumsuz hadiselerin gerisinde hep aynı amaç var diyerek Şimdi de dövizle, faizle, manipülasyonla, fısıltıyla, MİT Müsteşarı ile ellerine ne geçerse onunla, aynı yöndeki gayretlerini sürdürüyorlar. Ekonomideki belirsizlik, bir kriz görüntüsü oluşturmak için özellikle çalışıyorlar ama nafile. Bunların hepsi koskoca bir hiç, bunları başaramazlar. Bundan sonra da başaramayacaklar” dedi.

HER İL’DE ÜNİVERSİTE VAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan’Ne ekonomi ne altyapı millet hak ettiği hizmetleri alamıyordu son 12 yılda Türkiye’nin çehresi değişti. Eğitimde 350 binin üzerinde derslikle iyi bir noktadayız. Üniversite sayısı 75’ten 176’ya çıktı. Anadolu’nun ücra köşesindeki yavrularımızı merkeze taşıyalım, gücü varsa gelsin, bu mantıkla hareket etmedik. İlmi, kurumları, müesseseleri onların ayağına götürdük. Derdimiz neydi, geldiğimizde talep eden üniversiteyi öğrenci sayısı yüzde 10’du, yani yerleştirilebilen yüzde 10’du. Şimdi bu yüzde 50’ye çıktı. Buralara kolay ulaşmadık. Azimle, inançla, kararlılıkla buralara ulaştık.’ dedi.

DİRİLDİK İRKİLDİK DENİZ OLDUK VE TAŞTIK
Erdoğan, hedefin kaliteyi artırmak olduğunu belirterek, ”Yunus’un deyimiyle, ‘Dirildik pınar olduk, irkildik ırmak olduk. Artık denize dolduk, taştık elhamdüllilah” dedi. Erdoğan konuşmasının devamında Adalette, emniyette aynı şeyleri yaptıklarını aktaran Erdoğan, ulaşımda yaptıklarına da değindi.2003 öncesi 76 kilometre bölünmüş yola sahipti koskoca Balıkesir. Biz bunun üzerine 2003-2014 arası 467 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Düşünün, 79 senede 76 kilometre, yani her yılına bir kilometre düşüyor. Ama biz ondan sonra 10 yıla, 12 yıla 467 kilometre yol ilave etmişiz. Ortalaması 46 kilometre her yıl. Bu bir farklılığı gösteriyor. Bizim farkımız bu. Biz laf değil, iş ürettik. Bizim bir aşkımız var bu millete, bu vatana. Bundan dolayı bu oldu. dedi.
BALIKESİR ÖNEMLİ BİR KONUMDA
İstanbul-İzmir otoyolunun Balıkesir’den geçeceğini belirten Erdoğan, ”Bu olduğu zaman bütün güzellikleri düşünün. Artık aradaki zaman ne denli kısalıyor bunu düşünün, yol emniyeti ne denli artıyor bunu düşünün. İnşallah şimdi Çanakkale ile ilgili köprü olayı da. Bunun da adımları atılıyor, şu anda proje çalışmaları hızla devam ediyor. Çanakkale Köprüsü de bitirildiği anda alternatifleriyle birlikte bölge çok daha farklı bir hale gelecek” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.