Balıkesir Merhaba Gazetesi

UETD’DE BİLGİ DÖNEMİ

UETD’DE BİLGİ DÖNEMİ
25 Mart 2016 - 0:20

Genel

UETD’DE BİLGİ DÖNEMİ

 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) yapılan genel kurulunda Balıkesir’li Bülent Bilgi MKYK ardından MYK listesine girdi ve yapılan görev dağılımında önemli olan Genel Sekreterlik görevine getirildi. 

 

 Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) yapılan genel kurulunda Balıkesir’li Bülent Bilgi MKYK ardından MYK listesine girdi ve yapılan görev dağılımında önemli olan Genel Sekreterlik görevine getirildi. Avrupa’da yaşayan Türk yurttaşlarının 2004 yılında dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvikiyle Köln merkezli kurulan bir sivil toplum kuruluşu olan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) genel kurulunu yaptı. Zafer Sarıkaya’nın Başkanlığa getirildiği kongrede Balıkesir’li olan ve Balıkesir AK Parti Milletvekili Aday Adayı da olan Bülent Bilgi önemli bir göreve getirildi. UETD’nin MKYK ve MYK’sını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu belirlemesi de dikkatlerden kaçmıyor. MKYK ve ardından MYK listesine giren Bilgi Avrupa’da Balıkesir’i en iyi şekilde temsil edecek.

Yapılan görev dağılımında 6 milyon Türkün içerisinden Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Genel Sekreterlik görevine getirilen Bülent Bilgi Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nde ağır bir görev aldı ve bu görevin üstesinden layıkıyla kalkacak kapasitede. Avrupa’da yaşayan Türklerin sesi ve kulağı olacak olan Bilgi Avrupa’daki Türklerin sosyal ve kültürel çalışmalarını yükselteci, hem insanlığa hem de Avrupa’daki Türk toplumuna hizmet edecek projeler için adım atacak.

Kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalar ve hizmetleri ile takdir toplayan UETD kuruluşu içerisinde yer alması ve Balıkesir’li olarak böyle önemli bir göreve layık görülen Bilgi dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin yapacağı faaliyetler ile çıtayı daha da yukarılara taşımaya devam edecek. UETD demokrasiye saygı mitinginde 3 günde 170 bin Türkü Düsseldorf’da toplayarak, Avrupa’yı salladı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.