Balıkesir Merhaba Gazetesi

UĞUR BABACANA GÖZMÜ KIRPIYOR ?

UĞUR BABACANA GÖZMÜ KIRPIYOR ?
1.580
09 Ağustos 2019 - 0:54

UĞUR BABACANA GÖZMÜ KIRPIYOR ?

Bir önceki dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Ahmet Edip Uğur tarafsız haber ajansına yaptığı açıklamada istifa nedenlerine de gönderme yaparak muğlak ifadelerle Babacan’ a destek açıklamasında bulundu. Açıklamada Ali Babacan’ın kuracağı Yeni oluşum ile ilgili içinde olacağına dair kesin ifadelerden kaçındığı gözlenen Uğur’un “Ben de Babacan’ı takdir ediyorum cümlesi” ile Babacan’a ‘burdayım’ dercesine göz kırptığı iddia ediliyor.

İşte Uğur’un tarafsız haber açıklamasına yaptığı açıklama:

Yeni parti için hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan’ın, kadroyu kısa zamanda oluşturacaklarını açıklaması siyaseti hareketlendirdi. Babacan’ı desteklediğini belirten eski AK Parti Milletvekili ve eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var” dedi. AK Parti’yi eleştiren Uğur, “Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor” dedi.

“AK PARTİ KURULUŞ İLKELERİNİ KAYBETTİ”

AK Parti eski Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Tarafsız Haber Ajansı’na konuştu. Babacan’ın açıklamasını değerlendiren Uğur, şöyle dedi “Ali Babacan çok değerli, başarılı bir bakandı. Kamuoyunda iyi bir ismi var, dürüst, işten anlayan birisi. Babacan’ı destekliyoruz. Kendisi başarılı bir insan. Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var. Ben de kurucuyum, AK Parti’nin kurucu Balıkesir il başkanıyım. Üç dönem milletvekiliyim, 7 yıl Genel Başkan Yardımcısıyım, 13 yıl Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiyim, belediye başkanıyım, 17 yıl bilfiil AK Parti’ye hizmet vermiş, bu işin başında yola çıkmış bir kimseyiz ama maalesef AK Parti kuruluş ilkelerini kaybetti.”

 

“YOLA ÇIKTIKLARINI BIRAKTI, YOLDA BULDUKLARIYLA DEVAM EDİYOR, O DA GİTMİYOR”

Nereden nereye geldi, ortada, başarılı belediye başkanlarını anti demokratik bir şekilde hukuksuz istifa ettirdi, ne oldu, İstanbul’u, Ankara’yı kaybetti. AK Partili seçmen de artık konuşmaya başladı. Kurucu ayarlarına dönemez, yeni bir kuruluş bekleniyor, halk bekliyor. Ben de Babacan’ı takdir ediyorum. Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.