Balıkesir Merhaba Gazetesi

Uğur: ‘Erdek’e sahip çıkacağız’

Uğur: ‘Erdek’e sahip çıkacağız’
22 Mayıs 2015 - 23:43

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Erdek’teki hizmetleri ve projelerini yerinde inceledi.

Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Başkan Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Erdek’e sahip çıkacaklarını dile getirerek Erdek’in atık su- kanalizasyon ve yağmur suyu projesinin ihalesini gerçekleştirdiklerinin müjdesini verdi.  Erdek’te yeni proje ve yatırımlar için saha çalışması yapan Başkan Uğur, teknik gezilerin ardından Ocaklar, Karşıyaka ve Çakıl Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 HİZMETKAR OLMAYA GELDİK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Erdek Belediyesi ziyareti sonrasında Ak Parti Erdek İlçe binası açılış töreninde kürsüye çıkarak siyasi değerlendirmelerde bulundu. Başkan Uğur, Ak Parti’nin millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldiğini söyledi.

AK PARTİ 11 KATRİLYON YATIRIM YAPTI

Ak Parti’nin iktidar olduğu günden bu yana ülkeye yatırım yaptığını belirten Başkan Uğur, “Ak Parti hükümetleri döneminde Balıkesir’e 11 katrilyon lira yatırım yapıldı. Türkiye’de 2003 yılına kadar iktidara gelen hükümetler 850 milyar dolar yatırım yaptı. 2003-2015 yılları arasında Ak Parti hükümeti döneminde Türkiye’ye yapılan yatırımın bedeli: 1 trilyon 880 milyar dolar.” dedi.

MAHALLE ZİYARETLERİ DÜZENLEDİ

Ak Parti Erdek İlçe Başkanlığı’nın açılışını yapan ve yeni parti binasını gezen Başkan Uğur, Erdek ilçesine yönelik hizmet ve projelerin planlaması için saha çalışması yaptı. İşkur Oteli olarak da bilinen atıl durumdaki Nazar Otel’i inceleyen Başkan Uğur, buranın Erdek’e kazandırılması için kurmaylarına talimat verdi. Erdek’in en hareketli turizm noktalarından Ocaklar Mahallesi’nde sahilde incelemelerde bulunan Başkan Uğur, turizm sezonu öncesinde sahil temizliğinin yapılması için teknik personele talimat verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Erdek’e yapmayı planladığı otogar ve hal binası için saha gezisi yapan Başkan Uğur, Erdek programına Karşıyaka ve Çakıl kırsal mahalleri ziyaretleriyle sürdürdü. Karşıyaka ve Çakıl Mahallelerinde büyük bir sevgi seliyle karşılanan Başkan Uğur, mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini ve taleplerini dinledi. Başkan Uğur’un Erdek programı Çakıl Mahallesi ziyaretiyle son buldu. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.