Balıkesir Merhaba Gazetesi

UĞUR ‘ HUZURLU İKİ GÜN GEÇİRDİK’

UĞUR ‘ HUZURLU İKİ GÜN GEÇİRDİK’
11 Kasım 2014 - 0:09

Genel

**Bursa’da 2 gün boyunca toplantılara katılarak Teleferik gezilerine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bursa’yı örnek aldığını söyledi.

**Balıkesir olarak Bursa’yı örnek alıyoruz diyen Uğur, belediyecilik hizmetlerinin önemine vurgu yaptı.

**Bursa Türkiye’nin tarihinde var. Türkiye’nin turizminde ekonomisinde var. Güzel 2 gün geçirdik. Toplantılarımızı yaptık. Recep Altepe’yi tebrik ediyorum diyen Başkan Uğur huzurlu, verimli güzel bir iki gün geçirdik. İstiyoruz ki, belediyecilik hizmetleri halkımıza daha iyi hizmet eden daha güzel hizmetler yapan belediyecilik hizmetleri olsun.’ dedi.

Bursa’da yapılan ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nın ardından Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe eşliğinde teleferikle Uludağ’a çıkan Kocaeli, Balıkesir, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanları, örnek yatırımlarından dolayı Başkanı Altepe’yi tebrik etti.

Bursa’da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısı nedeniyle kentte bulunan büyükşehir belediye başkanları, program kapsamında Bursa’yı dolaştı. Programın son gününde, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Dobruca Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen Büyükşehir Belediye başkanları, tarihi ve manevi dokusuna hayran kaldıkları Bursa’da teleferikle Uludağ’a da çıktı. Bursa’nın yeni teleferiğini bizzat denedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güzel bir organizasyonun gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Bursa’ya gelen başkanlarımıza Bursa’yı daha yakından tanıtıyoruz. Bugün de Uludağ’a çıktık, yeni teleferiği inceliyorlar. Kendi şehirlerinde de uygulamak istedikleri projeler için gözlem ve incelemeler yapıyorlar” dedi.

“Yeni Türkiye’ye marka değeri yüksek şehirler yakışır”

Büyükşehir belediye başkanları gezi sonrasında basın mensuplarına Bursayı ve programı değerlendirdiler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise Bursa ile ilgili şöyle konuştu: “Bursa’da, ‘Yeni Türkiye’nin yeni şehirlerinin nasıl olacağını konuştuk. Bu toplantıları Bursa’dan başlattık. Başbakanımız Bursa’ya pozitif ayrım yaptı. ‘Yeni Türkiye’ye marka değeri yüksek şehirler yakışır. Bursa da önder şehirlerden… Geldik, gördük ve örnek aldık” diyerek Bursa’ya değer katan Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.