Balıkesir Merhaba Gazetesi

UĞUR MUMCU SUİKASTİ HALA AYDINLATILMADI

UĞUR MUMCU SUİKASTİ HALA AYDINLATILMADI
24 Ocak 2015 - 0:06

Genel

Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şubesi 24 Ocak 1993’te suikaste kurban giden Uğur Mumcu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk ulusunun hasımlarınca katledilen Uğur Mumcu suikastinde azmettiricilerin ve yönlendiricilerin suikastteki konumlarının yeterince değerlendirilmedisi ve aydınlatılmadığına değinildi.

Açıklamada, Uğur Mumcu’nun sömürüye karşı emeği, gericiliğe karşı bilimi, bölücülüğe karşı ulusal bütünlüğü, faşizme karşı demokrasiyi savunmayı yaşam felsefesi yapmış olduğunun altı çizilirken, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kurucu ve koruyucularını yok etmekten geçen düşüncenin Türk ulusunun seçkin evlatlarına yöneldiği belirtildi.

Başta Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeri doldurulamayacak aydınlarına yönelik yapılan suikastlerin ardındaki karanlık düşüncelerin dikkatten kaçmaması gerektiğinin söylendiği açıklamada Uğur Mumcu’nun Türk ulusuna ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik komploların derin komuta merkezlerini, azmettiricilerini keşfedip, tetikçilerin ardındakilere dikkat çekmesinin bedelini hayatıyla ödediği belirtildi.

Cumhuriyetin, çağdaşlığın, demokrasinin, Atatürk devrimlerinin, ulusal bütünlüğün yılmaz savunucusu Uğur Mumcu’nun kaybından duyulan derin acıyı bir kez daha ifade eden ADD Balıkesir Şubesi, açıklamasında Uğur Mumcu’nun yaşamını verdiği değerlerin savunucusu olmayı sürdüreceğini söyledi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.