Balıkesir Merhaba Gazetesi

Uğur’un TV’sinin kameralarını kim aldı

Uğur’un TV’sinin kameralarını kim aldı
31 Aralık 2014 - 0:19

Genel

CHP Milletvekili Namık Havutça, İsmail Uğur’a satılan Karesi TV ile ilgili çok tartışılacak sorular sordu. Havutça, AKP’li belediyelerin Uğur’un TV’si için alınan kameraların parasını ödeyip ödemediğini Başbakan’a sordu.

Cumhuriyet Halk Patisi(CHP) Milletvekili Namık Havutça, isim vermeden; Karesi TV’yi kast ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un oğlu İsmail Uğur’un satın aldığı televizyon kanalı için satın alınan kameraların parasını AKP’li belediyelerin ödediği iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Milletvekili Havutça, konu ile ilgili soruları Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yöneltti.

Havutça, Büyükşehir Belediyesi ve AKP’li 14 ilçe belediyesinin İsmail Uğur’un olduğu bilinen televizyon kanalına kamera ve ekipman alınması iddialarının açıklığa kavuşmasını istedi.

Havutça, Başbakan Davuoğlu’na şu soruları yöneltti:

Balıkesir’in Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu olan 14 ilçe belediye başkanlığı tarafından İsmail Uğur’un sahibi olduğu söz konusu televizyon kanalına kamera ya da televizyon kanalında kullanılmak üzere ekipman satın aldı mı ya da televizyon ekipmanları alınması için herhangi bir ad altında para verdiler mi?”

 HANGİ MEVZUAT UYGULANDI

Havutça, iddialar gerçekse alınan kameraların parasını belediyeler tarafından hangi mevzuat çerçevesinde ödediğini sordu. Milletvekili Havutça, Başbakan Davutoğlu’na; “Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu 14 ilçe belediye başkanlığı hangi mevzuat hükümlerince söz konusu televizyon kanalına kamera veya ekipman satın aldı ya da satın alınması için para verdi?

Söz konusu televizyon kanalının aylık masrafları, uydu yayını kiraları, personel giderleri ve benzeri giderlerinin karşılanması için Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu 14 ilçe belediyesinin 5 bin TL ödeyeceği iddiası ile ilgili hangi hukuki işlemi yaptınız? Bu talimatı kim, hangi mevzuat hükümlerince verdi?

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 14 ilçe belediye başkanlığı personeli, söz konusu televizyon kanalına özel olarak hangi işleri yapmakta veya hangi hizmetleri vermektedir? Bu iş veya hizmetlerin talimatı kim tarafından verilmiştir? Söz konusu iddialarla ilgili yapılacak tahkikat yapılması için talimat verecek misiniz?” sorularını yöneltti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.