Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ülkemizi Art Niyetliler Kristalize Etmeye Çalışıyor

Ülkemizi Art Niyetliler Kristalize Etmeye Çalışıyor
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
06 Ağustos 2021 - 8:40

Ülkemizi Art Niyetliler Kristalize Etmeye Çalışıyor

Konya’nın Meram İlçesi’nde bir kişi, akrabaları ile 11 yıldır husumetli olduğu bir aileye saldırı düzenledi. Aynı aileden 7 kişiyi öldürüp, evi ateşe verdi.  Bu vahşi cinayetleri fırsat bilen bazı çevreler ise, adli bir olayı Kürt-Türk çatışmasına çevirmek için fırsat bildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Balıkesir 2 Nolu Şube Başkanı Prof Dr İbrahim Aydın, “Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışan karanlık çevreler, ülkemizde suni oluşturulan alevi-sünni, Türk-Kürt gibi nasırlarını kaşımaya, kanatmaya, toplumsal infial oluşturarak ülkemizi kristalize etmeye çalışmaktadır. Ancak bunlar beyhude çabalar, tarih boyunca bu oyun tutmadı, ayrıca yine tutmayacak” dedi.

Aynı çevreler sosyal medyayı kullanarak, sürekli ırkçılığı körüklemeye çalıştığını, gerçeklerin ortaya çıkmasından sonra da özür bile dilemediklerini belirten Prof Dr Aydın, bazı partilerin milletvekillerinin de söz konusu çevrelerle birlikte ayrıca hareket ettiğine dikkat çekti.

Haziran’da Ankara’daki Barış Çakan cinayetinde de aynı çevrelerin devreye girip “Kürtçe şarkı dinledi diye öldürüldü!!” algısı yapmaya çalıştıklarına dikkat çeken Prof Dr İbrahim Aydın, “En kısa sürede sosyal medya yasasının çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Aksi taktirde algı yapan çevrelerin yaptıkları yanlarına kar kalmakta, ayrıca bedelini ise ülkemiz ödemekte. Toplumu ayrıştırmaya, ayrıca kristalize etmeye çalışan karanlık çevrelere fırsat verilmemeli” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.