EkonomiGündem

Uludağ Elektrik’ten Dijitalde Yepyeni Bir Kolaylık

'Ödeme İste' özelliğiyle müşterilerinin dijital ödeme süreçlerini kolaylaşıyor. Artık elektrik faturaları, mobil bankacılık uygulamasından gelen tek bir onayla hızlı ve güvenli bir şekilde ödenebilecek.

Uludağ Elektrik’ten Dijitalde Yepyeni Bir Kolaylık‘Ödeme İste’ özelliğiyle müşterilerinin dijital ödeme süreçlerini kolaylaşıyor. Artık elektrik faturaları, mobil bankacılık uygulamasından gelen tek bir onayla hızlı ve güvenli bir şekilde ödenebilecek.

Uludağ Elektrik’ten Dijitalde Yepyeni Bir Kolaylık

Uludağ Elektrik'Ten Dijitalde Yepyeni Bir Kolaylık
Uludağ Elektrik’Ten Dijitalde Yepyeni Bir Kolaylık

Uludağ Elektrik, teknoloji odaklı yatırımlarına devam ederek hizmet kalitesini artırmaya yönelik adımlar atıyor. Şirket, müşterilerinin dijital ödeme süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla ‘Ödeme İste’ özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni özellikle, müşteriler ödeme yapmak için sadece mobil bankacılık uygulamasından gelen bildirime onay vererek işlemlerini tamamlayabilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi - Duyurular

OTOMATİK ÖDEMEYE İLİŞKİN

Uludağ Elektrik Genel Müdürü Remezan Arslan, yeni özellik hakkında yaptığı açıklamada, “Ödeme İste özelliği ile otomatik ödeme talimatlarında yaşanan bakiye yetersizliği sorunlarını ve geçmiş döneme ait unutulan faturaların ödenmemesi gibi durumları çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Bu sistem, enerji sektöründe bir ilk olarak müşterilerimize tek bir onayla ödeme yapma kolaylığı sunuyor” dedi.

‘Ödeme İste’ özelliği, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan bir altyapı hizmeti olarak tanımlanıyor. Müşteriler, Uludağ Elektrik tarafından gönderilen ödeme taleplerini kabul ederek FAST veya havale yoluyla ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Bu yenilik, ödeme sürecini hızlandırmanın yanı sıra güvenli ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedefliyor.

İlerleyen dönemlerde devreye alınacak ikinci faz ile birlikte, tüm müşteriler elektrik faturalarını öderken bu özelliğin sağladığı avantajlardan yararlanabilecekler. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ortaklığında hayata geçirilen ‘Ödeme İste’ özelliği, elektrik faturalarının kolayca ve güvenli bir şekilde ödenmesini sağlayacak.

2022’de Başladı Mesleki Eğitim Taçlandı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu