Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ümit Baysal’dan Metaverse Ve Blockchain Müjdesi

Ümit Baysal’dan Metaverse Ve Blockchain Müjdesi
22 Mart 2022 - 14:09

Ümit Baysal’dan Metaverse Ve Blockchain Müjdesi

 

BASİAD: “ Blockchain ve Metaverse Balıkesir İş Dünyası Süreçlerinde Oyuna Dahil Oldu”

 

BASİAD Başkanı  Ümit Baysal’ın Balıkesir iş dünyasında metaverse ve blockchainin yerine ilişkin açıklama yaptı.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu 21 Mart 2022 tarihinde Dijitalleşme yol haritası çalışmaları kapsamında; “Blockchain ve Metaverse“ ün Balıkesir iş dünyasına etkileri ve iş süreçlerinde boyutu üzerine bir toplantı yaparak çalışma başlattı.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği; yürüttüğü dijitalleşme çalışmaları doğrultusunda iş süreçlerindeki yeni dijital genişleme alanlarını ele aldı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konu ile ilgili yaptığı “Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyoruz.” açıklaması çerçevesinde Balıkesir iş dünyası için dijitalleşme seferberliğini yoğun bir çalışma alanı olarak belirleme kararı aldı.

Toplantıda yapılan konuşma ve araştırmalardan blockchain uygulamalarının Balıkesir iş dünyası tarafından yakından takip edildiği değerlendirildi. Bugünlerde Balıkesir İş Dünyasının metaverse ortamında dünyanın değişik ülkelerindeki toplantılarına iştirak etmeye başladığı ve bu toplantılarda sanal uygulamaya uyarlanan dijital bedenin fiziki toplantı gerçekliğinde hareket ettiğinden bahsedildi. Ayrıca şu anda Plot ülke konumundaki Mısır’a  yapılan ihracatta; sözleşme, evrak, akreditif işlemlerinin tamamının blockchain tabanlı gerçekleştiği ve ihracatçı firmaların blockchain üzerinde dijital cüzdan ile ödeme işlemleri gerçekleştirmeye başladığı ifade edildi. BASİAD Başkan Yardımcısı Barış Sağlam, “Web 3.0, ve Metaverse gibi gelişmeler, bizim dijital kültüre daha çok odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor. Diğer pek çok alanda olduğu gibi burada da yeni teknolojilerin kullanılması konusunda henüz emekleme aşamasındayız.

Geniş kesimler tarafından bu teknolojilerin adaptasyonu zaman alacak. Şu anda altyapılar kuruluyor. Blockchain sistemleri; geriye yönelik olarak doğru, tutarlı, değiştirilemez kayıt bilgisi oluşturup, bireyler ve kurumlar için dijital alanda tüm haklarını ellerinde tuttukları dijital kimlikler sayesinde Finans, tedarik zinciri, sağlık ve çevre gibi alanlarda kaçınılmaz yeni bir dünyayı inşa etmektedir. BASİAD olarak bizlere düşen vizyon; geleceğin üzerine inşa edileceği blockchain uygulamalarının Balıkesir’de farkındalığını arttırarak konu üzerinde çalışmalar yapmaktır.” ifadelerini kullandı. BASİAD Başkanı Ümit Baysal, BASİAD’ın dijitalleşme projesinin zamanlamasına dikkat çekerek; dijitalleşme, e-ticaret, e-ihracat, blockchain ve metaverse bugünden itibaren önümüzdeki dönemde de enerjimizin odak noktasını oluşturacaktır. Özellikle blockchain uygulamaları beklenenden çok daha hızlı bir şekilde Balıkesir İş Dünyasının süreçlerine dahil olmuştur ifadesini kullandı.

 

HABER:NURSİMA AKYÜREK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.