Balıkesir Merhaba Gazetesi

UMRE ÖDÜLÜ MUTLULUKTAN AĞLATTI

UMRE ÖDÜLÜ MUTLULUKTAN AĞLATTI
17 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin gösterisi nefes kesti. Okul öğrencileri Oynadıkları skeçler, okudukları mektuplar ve şiirlerle birlikte başarılı bir performans sergilerken, yıl boyunca gösterdikleri özen ve çalışma boyutunda öğrenciler kuraya katıldı ve ödüllendirildi. Çekilişle yapılan kura sonucunda 15 günlük Umre, Bisiklet, ,IPAD, Fotoğraf Makinesi v.b ödüller kazanan öğrenciler arasında 6-A sınıfından Zeynep Çakar, kura çekimi sonrası adını duyunca koşarak sahneye çıktı ve gözyaşlarını tutamadı. ’Hayal bile edemiyordum Umrenin bana çıkması tarifi imkânsız ve çok güzel bir duygu’ dedi.

Kutlu Doğum haftası dolayısıyla düzenlenen programlar il ve ilçe geneli okullarda kurum ve kuruluşlarca kutlanmaya devam ediyor. Önceki gece Gazi İmam Hatip Ortaokulu tarafından Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde düzenlenen programda ilahiler, skeçler, şiirler ve sine vizyon sunumları gerçekleştirildi. Kutlu Doğum etkinlikleri münasebetiyle düzenlenen peygamber efendimiz(s.a.v)’i anlamak ve hatırlamak maksadıyla tertip edilen Hz.Muhammed’e (s.a.v)sevgi programına katılan veliler salonu doldurdu. Program boyunca öğretmenler ayakta öğrenciler sahnede velilerse hem oturdukları yerden hem de ayakta çocukları izlediler.

ÖĞRETMENLER PROGRAM BOYUNCA AYAKTA BEKLEDİ

Programı hazırlayan ve öğrencileri izlemek için gelen öğretmenlerin çoğu programı ayakta izledi. Çocukların heyecanına ortak olan öğretmenler onlarla birlikte aynı heyecanı yaşadı. Okul Müdürü İlyas Tipi, programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve programa katılım sağlayanlara teşekkür etti. Günün anlam ve önemini belirtmek için mikrofona davet edilen İl Müftü Yardımcısı Ramazan Topcan yaklaşık 20 dakikalık bir konuşma yaptı .Ardından öğrencilerin kuran tilaveti, tiyatro sunumu, şiirleri ve peygamberimizin örnek davranışlarını konu alan hikayelere yer verildi.

Programa, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,Ahmet Cengiz,Mustafa Solak,İl Müftü Yardımcısı Ramazan Topcan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Program sonunda yapılan çekilişte öğrenciler ödüllendirildi. Umre ödülü alan öğrenci 6/A  Sınıfından Zeynep ÇAKIR, İPAD ödülü alan öğrenci 6/A sınıfından Fazilet Uçar, Bisiklet ödülü alan öğrenci 5/D sınıfından Hasan Emre Mallı ve Fotoğraf Makinesi alan öğrenci 6/D sınıfından Burak Vardar ödüllerini aldılar. Arkadaşları ve velilerinde programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve çocukları kutlamaları ile program sona erdi. SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.